Uczniów

Gryffindor

176

Hufflepuff

124

Ravenclaw

98

Slytherin

173

Ogółem

571

W rezerwie

1
Wyszukaj ucznia:

  Najlepsi uczniowie:

  Hermi McJohn 1156 pkt
  Daria Valiente 728 pkt
  Lemin Poznański 501 pkt
  Will White 340 pkt
  Nelia Anderson 251 pkt

  Opiekun: prof. Arsen McGreen

  Prefekt: Hermi McJohn

  Prefekt: Lemin Poznański

  Kapitan: -

  Specjalista: -


  zobacz więcej

  Najlepsi uczniowie:

  Laura Wagner 1021 pkt
  Loren Snape 627 pkt
  Ralph Limb 448 pkt
  Nessa Anarion 197 pkt
  Ellie Sulliven 193 pkt

  Opiekun: prof. Aurora Fly

  Prefekt: Laura Wagner

  Prefekt: Nessa Anarion

  Kapitan: -

  Specjalista: -


  zobacz więcej

  Uczniów

  Gryffindor

  176

  Hufflepuff

  124

  Ravenclaw

  98

  Slytherin

  173

  Ogółem

  571

  W rezerwie

  1
  Wyszukaj ucznia:

  18:00-21:00

  Numerologia

  wh_wieza_polnocna

  18:00-21:00

  Numerologia

  wh_wieza_polnocna

  18:00-21:00

  Numerologia

  wh_wieza_polnocna

  Paręnaście lat temu, kiedy na świecie panował jeszcze zamęt, a Świat Magii był zagrożony, gdyż brakowało miejsc, gdzie można szerzyć umiejętności, zawierać znajomości, a przede wszystkim pofantazjować, znalazło się sześcioro wybitnie uzdolnionych, poczciwych staruszków. Postanowili oni rozpowszechniać informacje, które nabyli podczas wieloletniej nauki i setek nocek zarwanych nad opasłymi tomami siedmioczęściowej encyklopedii. Zaczęło się oczywiście od przekazu słownego - każdy rozpowiadał sąsiadom, kolegom, znajomym o tym jak powstał ŚM oraz co jest w nim najważniejsze. Jednak sposób ten był bardzo niebezpieczny, gdyż w obecnym stanie ducha trudno odróżnić mugola od czarodzieja, tak też pierwszy z uczonych wpadł na pomysł otwarcia szkoły magii, do której uczęszczać mogą tylko czarodzieje. Mowa tu oczywiście o wspaniałym i czcigodnym Syriuszu Crouchu. Wkrótce przyłączyli się do niego pozostali, dzień po dniu wspierając go jak mogli w tych trudnych chwilach. Syriusz Crouch dzień w dzień chodził po świecie i szukał wybitnych jednostek chcących pomóc mu w tym, jakże ciężkim zadaniu - nauki młodych, nieświadomych, niesfornych dzieciątek. Minęło wiele czasu zanim udało zebrać się wykwalifikowaną grupę najlepszych magów... Aby zobaczyć więcej informacji na temat poszczególnych lat szkolnych KLIKNIJ na interesujący Cię rok szkolny! Zapraszamy do przeczytania historii naszej szkoły...

  I rok szkolny - styczeń – marzec 2006

  To właśnie w tym roku Syriusz Crouch – pierwszy dyrektor Wirtualnego Hogwartu stworzył naszą szkołę. Wicedyrektorem szkoły była wtedy Ann Sackville. Szkoła „raczkowała” wtedy w Świecie Magii. Na początku szukano profesorów, którzy zgodziliby się prowadzić lekcje. Dyrektor szkoły – Syriusz Crouch siedział wtedy na różnych chatach szkolnych, szukając odpowiednich kandydatów na te miejsca. Rok ten był bardzo owocny, każdy dom miał dużą ilość uczniów. Na lekcjach pojawiało się regularnie ok. czterdzieści osób, przez co lekcje prowadzone były dla poszczególnych domów osobno. Pod koniec roku szkoła mogła się równać z taką potęgą, jak HPSchool.

  Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

  II rok szkolny - marzec – maj 2006

  Dyrektorem szkoły na ten rok został Nathan Lethal (vel. Syriusz Crouch). Jego zastępcami i wiernymi pomocnikami byli Adam Black oraz Olivier Williams. Szkoła przeżywała swoja świetność. Była jedna z najbardziej znaczących szkół w ŚM, uczenie w niej było wielkim zaszczytem. Prawdopodobnie dlatego szybko znudziła się Nathanowi - osiągnął w niej wszystko, co było można osiągnąć. Choć szkoła do końca trzymała się dobrze, to na przełomie maja i czerwca zakończył się ostatni rok szkolny. Później w czerwcu odbywały się pojedyncze zajęcia z okazji tzw. "tygodnia zajęć" - każdy dzień poświęcony był innemu przedmiotowi. W lipcu na stronie WH pojawiła się oficjalna informacja o zamknięciu szkoły i otwarciu WUMu.

  Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

  III rok szkolny - czerwiec – lipiec 2007

  W kolejnym roku szkolnym, zaraz po reaktywacji szkoły nowymi dyrektorami zostali: Constantine LaDracula, Drax Payne oraz Adam Black, dawniejszy wicedyrektor szkoły. Wszyscy cieszyli się, że szkoła wraca, a wszystko dzięki Igosiowi. Uczniów było sporo, ale nie było się czym szczycić. Uczyli się jednak pilnie, co owocowało w dobre oceny. Rok nie został dokończony, mający trwać początkowo do sierpnia, zakończony został w lipcu. W trakcie tego roku ze szkoły odszedł Adam Black, wracając w nowym roku szkolnym…

  Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

  IV rok szkolny - sierpień – październik 2007

  Z dyrekcji odszedł Drax Payne. Ze szkoły zrezygnował także Isaac McBride. Na funkcję dyrektora szkoły została powołana Serenity Hino. Po swoim powrocie dyrektor Adam Black zastaje szkołę w totalnej ruinie. W IV roku szkolnym kontynuowano poprzedni, przerwany. Nauczyciele olewali lekcje, a uczniów brakowało. Adam dążył do tego, aby rok szkolny szybko się zakończył, co też się stało. Znalazło się wiele osób zainteresowanych WH. Kiedy się tacy znaleźli, rozpoczął się kolejny rok nauki w WH.

  Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

  V rok szkolny - listopad 2007 – styczeń 2008

  Wtedy w dyrekcji było najwięcej członków. Adam Black i Constatine LaDracula niezmiennie pozostali Dyrektorami szkoły, a ich zastępcami byli Raziel Demonicus oraz Nick DeuMus. W tym roku szkolnym odszedł jeden z dyrektorów szkoły – Constatine LaDracula, pozostając w pamięci wielu osobom. Z posady wicedyrektora został zwolniony Raziel, z powodu nie wywiązywania się ze swoich obowiązków. Jego posada została powierzona Draconowi Vuncherowi. Po raz pierwszy została otwarta druga klasa, dając nadzieję na rozwinięcie wiedzy uczniów. Dyrektor WH stworzył swój konkurs „Z Czarną Magią za Pan Brat”, którego edycje co roku ewoluują o nowe pytania z wiedzy przedmiotowej. Świętowaliśmy również drugie urodziny szkoły. Po zakończeniu roku uczniowie prosili o rozpoczęcie kolejnego.

  Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

  VI rok szkolny - luty – kwiecień 2008

  W dyrekcji pozostali główny koordynator szkoły – Adam Black i jego zastępcy: Nick DeuMus oraz Dracon Vuncher. Szkoła kwitła. Została więc otwarta trzecia klasa nauki. Do szkoły na krótko powraca Nathan Lethal, przyjmując imię azerskiego piosenkarza – Elnura Huseynova i uczy OPCM. Do szkoły (choć niechętnie) zostaje przyjęta Eileen Colloportus jako nauczycielka zielarstwa. Po raz pierwszy zostają przeprowadzone testy kończące naukę w szkole. Pod koniec roku ogłoszono pierwsze absolwentki, którymi były Irmina Danger (w nowym roku została nauczycielką WoHPu, zastępując w tej roli Dracona Vunchera), a także Fides Cheeks i Solenka Lind-Potter (w nadchodzącym roku zostały pierwszymi specjalistkami do spraw kultury i rozrywki). Dracon Vuncher pod koniec roku szkolnego odszedł ze szkoły.

  Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

  VII rok szkolny - maj – lipiec 2008

  W dyrekcji nastąpiły kolejne zmiany. Adam Black – główny dyrektor szkoły wraz z Nickiem DeuMusem powołali na nowego wicedyrektora profesora Maxa Pottera. Po jakimś czasie ze swojej funkcji w szkole zrezygnował także Nick DeuMus, a jego zastępczynią została profesor Eileen Colloportus. W szkole zaczęła działać gazetka „Kleks”, powołano też pierwsze specjalistki do spraw kultury i rozrywki, którymi zostały Solenka Lind-Potter oraz Fides Cheeks, redaktor naczelny wyżej wspomnianej gazetki „Kleks”. Szkoła kwitła, chociaż po raz pierwszy zaczęto mówić, że wygląda inaczej, niżwcześniej. Na końcu roku nowymi absolwentami zostali okrzyknięci Katrin Carax, Karolina Potter, Daga Fly oraz Konrad Moon. Wszyscy oni zostali nowymi nauczycielami już w kolejnym roku nauki. Pod koniec roku szkoła przeżyła kryzys. Liczba uczniów drastycznie się zmniejszyła, z powodu trwających wakacji. Rok szybko został więc zakończony.

  Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

  VIII rok szkolny - wrzesień – listopad 2008

  Dyrekcja została w pełni w takim samym składzie, jak we wcześniejszym roku. Po miesiącu Adam Black zrzekł się swojej posady, a na jego miejsce zostali powołani Eileen Colloportus i Max Potter – wcześniejsi wicedyrektorzy szkoły. WH wzięło udział w Jesiennym Turnieju, którego organizatorem była Akademia Vernex. W szkole pojawiły się nowe przedmioty – językoznawstwo i astrologia. Obecni dyrektorzy nie mogli się dogadać w sprawach szkolnych, co zaowocowało w powrót na miejsce dyrektora profesora Adama Blacka, zaś Eileen Colloportus i Max Potter zostali wicedyrektorami szkoły. Pod koniec roku szkolnego została nam przyniesiona wieść o zwycięstwie Tamary Colloportus i całego WH w Jesiennym Turnieju. Została ona również jedyną absolwentką i zastąpiła pracującą od dawna w posadzie nauczyciela WoMMiRu Ydę Lunę.

  Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

  IX rok szkolny - styczeń – marzec 2009

  Nowy rok szkolny przywitany został huczniej, niż zwykle. Oprócz uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, dyrektor WH, Adam Black wraz ze szkolnym grafikiem – Cedrikiem Dangerem poprowadzili galę z okazji III-lecia WH, rozdając statuetki najlepszym osobom. Dyrekcja po raz kolejny nie została zmieniona. W pierwszym dniu nauki po raz pierwszy po reaktywacji szkoły pojawiło się na lekcji aż tak dużo osób. Łącznie z profesorami i pracownikami, w sali w klasie pierwszej pojawiło się sześćdziesiąt pięć osób. Po raz pierwszy w szkole pojawił się również podział przedmiotów na klasy. Wszystkich zdziwiła wieść, że dyrektor szkoły – Adam Black postanowił zrezygnować ze swojej posady. Zastąpiła go profesor Eileen Colloportus, a na wicedyrektorów wybrała… Adama Blacka, Maxa Pottera i Cedrika Dangera. Zorganizowano również zawody szkoły w Quidditchu, które zwyciężył dom Slytherin - dokładnie w dniu dwudziestego drugiego marca, kiedy to zakończono oficjalnie IX rok szkolny w Wirtualnym Hogwarcie im. Syriusza Croucha. Imprezą zajęła się dyrektor szkoły - profesor Eileen Colloportus.

  Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

  X rok szkolny - kwiecień – czerwiec 2009

  X Rok Szkolny rozpoczęła swoją przemową dyrektor Eileen Colloportus. Zapoczątkowała ją, wymieniając opiekunów domów: Slytherin - Adam Black, Ravenclaw - Russel Hart (zastąpiony później Maxem Potterem), Gryffindor - Martin McCarthy i Hufflepuff - Daga Fly. Dyrekcja nie uległa zmianie. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję wybierać przedmioty, których będą się uczyć w klasie trzeciej i z których zdawali pod koniec roku egzaminy. Zawiodła druga klasa, w której nikt nie okazał zainteresowania zajęciami, więc nikt też nie otrzymał promocji do klasy trzeciej. Puchar domów otrzymał Slytherin, ale mocno deptał mu po piętach Hufflepuff, który po raz pierwszy wykazał inicjatywę i niewiele brakowało, by to on zwyciężył w rankingu domów. Żółto-czarny dom otrzymał jednak Puchar Quidditcha. Absolwentami szkoły zostali: Aurelia Danger i Christian Fyed ze Slytherinu oraz Ędwart Fallon zHufflepuffu. Zakończenie roku poprowadzili Eileen Colloportus i Cedrik Danger. Nie obyło się bez wzruszeń z powodu odejść ważnych dla szkoły osób - Karoliny Potter i Przemka Fravella. Po zakończeniu roku odbył się Festiwal Nauki WH oraz konkurs cykliczny, w którym główną nagrodą był bilet na kinowego "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi"...

  Opracowali: Adam Black & Cedrik Danger

  XI rok szkolny - wrzesień – grudzień 2009

  Ten rok szkolny został poprzedzony I Oficjalnym Zjazdem WH. Uczestnicy spędzali czas w okolicach Konina. Rozpoczęcie roku miało miejsce trzydziestego sierpnia w Pubie Czarownica, a już od kolejnego dnia uczniowie mogli zdobywać wiedzę na zajęciach. Posadę nauczyciela quidditcha objął absolwent szkoły – Christian Fyed. XI Rok Szkolny obfitował w wiele konkursów. Nick DeuMus, zajmujący się szkolną kulturą i rozrywką, wzbogacał czas upływający w szkole konkursami graficznymi, a wszyscy profesorowie zobowiązani byli do przeprowadzenia olimpiad przedmiotowych. Jednakże nie wszystko przebiegało po myśli dyrekcji. W październiku z funkcji wicedyrektora zrezygnował Cedrik Danger, pozostawiając ją Eileen Colloportus, Adamowi Blackowi i Maxowi Potterowi. Klasa III, po raz pierwszy od dawna, nie została otwarta, a do klasy II uczęszczała tylko jedna uczennica. Rok szkolny został zakończony na początku grudnia, a Puchar Domów zdobył Slytherin.

  Opracowali: Adam Black & Christian Fyed

  XII rok szkolny - styczeń – kwiecień 2010

  XII rok szkolny rozpoczął się w połowie stycznia. W szkole pojawiło się wielu nowych uczniów, którzy w dużej liczbie dotrwali do kwietnia. Ponownie otwarta została klasa III, dzięki czemu do grona absolwentów szkoły dołączyła Daria Redbird. Po raz kolejny zostały przeprowadzone olimpiady z prawie wszystkich przedmiotów oraz konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych adeptów. Zorganizowana została Międzyszkolna Olimpiada z ONMS "Larwa Akwariusa", a pod koniec roku odbył się mecz quidditcha ze szkołą SMIC, w którym zawodnicy WH niestety przegrali. Szkołę przez cały rok prowadziła dyrektor Eileen Colloportus wraz z wicedyrektorami Maxem Potterem i Adamem Blackiem. III Ligę Quidditcha wygrał Ravenclaw, a Puchar Domów, niezmiennie, otrzymał Slytherin, będący pod opieką Christiana Fyeda. Już po zakończeniu roku na społeczność świata magii spadła wiadomość o odejściu z ŚM Eileen Colloportus i powrocie po 1,5 rocznej przerwie posady dyrektora WH do Adama Blacka. Posadę drugiego wicedyrektora objęła profesor Tamara Colloportus.

  Opracowali: Adam Black & Tamara Colloportus

  XIII rok szkolny - kwiecień – lipiec 2010

  Już w ostatnim tygodniu kwietnia dyrekcja podjęła decyzję o otworzeniu XIII roku szkolnego. Tuż po uroczystości rozpoczęcia szkołę obiegła wiadomość o odejściu Adama Blacka z posady dyrektora i profesora WH. Nową nauczycielką CM została świeżo upieczona absolwentka: Daria Redbird. W dyrekcji musiały zajść kolejne zmiany. Dyrektorem głównym został Max Potter, a funkcje wicedyrektorów sprawować miały Daga Fly (która jednak niedługo później zrezygnowała, pozostawiając dyrekcję w dwuosobowym składzie) oraz niezmiennie Tamara Colloportus. Pod koniec maja rozpoczęły się długo przygotowywane rozgrywki Olimpiady Interdyscyplinarnej. Czwórka wytypowanych zawodników (Bella Swan, Angelina McCourtney, Elva Fyed oraz Kao Eleve) dzielnie zmagała się z kolejnymi trzema kolejnymi zadaniami, by w końcu dwudziestego siódmego czerwca doczekać upragnionego ogłoszenia wyników. Olimpiadę wygrał Kao Eleve. Jedyną absolwentką w tym roku została Elva Fyed. Z powodu braku chętnych zawodników, Liga Quidditcha niestety się nie odbyła. Przez pewien czas w rankingu domów to Gryffindor wysunął się na prowadzenie (po raz pierwszy od kilku lat), jednak ostatecznie zwyciężył Slytherin.

  Opracowała: Tamara Colloportus

  XIV rok szkolny - wrzesień – listopad 2010

  XIV rok szkolny rozpoczął się w pierwszą niedzielę września. Dyrekcja pozostała bez zmian – Max Potter jako główny dyrektor oraz Tamara Colloportus jako wicedyrektor. Sporo zmian nastąpiło w gronie pedagogicznym. Z posady nauczyciela ONMS zrezygnowała Daga Fly, a jej miejsce zajął Bladex Washington. Po odejściu Katrin Carax Językoznawstwa zaczął nauczać Kao Eleve, były nauczyciel transmutacji oraz tegoroczny absolwent WH. Obroną przed Czarną Magią zajęła się Lilianna Carft, a transmutacją – Oliver Bell. Po wielu zmianach na posadzie nauczyciela zielarstwa do szkoły powróciła była dyrektorka i nauczycielka tego przedmiotu, Eileen Colloportus. Wiedzą o Harrym Potterze zajęła się Elva Fyed. W tym roku zorganizowanie Olimpiady Interdyscyplinarnej nie udało się, tak samo jak po raz kolejny nie odbyła się Liga Quidditcha, jednakże WH wzięło udział w międzyszkolnej Wielkiej Olimpiadzie Magicznej organizowanej przez SMiC Hogwart. Naszą szkołę reprezentowała Bella Eleve, która ostatecznie zajęła w niej drugie miejsce. Tegorocznymi absolwentami zostają Kao Eleve oraz Bella Eleve, która z wszystkich przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym zdobyła ocenę Wybitną. Puchar Domów bezkonkurencyjnie wygrał Gryffindor, przez większość czasu będąc na prowadzeniu. Jest to pierwsza wygrana tego domu w historii WH, a dopiero druga przegrana Slytherinu. W dniu zakończenia, a zarazem odejścia Maxa Pottera i Tamary Colloportus został ogłoszony nowy dyrektor placówki, a została nim Elva Fyed. Na swoich wicedyrektorów wybrała Martina McCarthy'ego i Christiana Fyeda.

  Opracowała: Elva Fyed

  XV rok szkolny - styczeń - marzec 2011

  XV rok szkolny rozpoczął się, po długiej przerwie świątecznej, w pierwszą niedzielę stycznia. Szkołą zarządzali Elva Fyed, jako główny dyrektor oraz dwóch wicedyrektorów – Christian Fyed i Martin McCarthy. W szkole nastąpiło wiele zmian, między innymi wprowadzono nowy przedmiot - Mugoloznawstwo. Jego nauczania podjął się Piotr McGorlski. W związku z dodaniem nowego przedmiotu, Wiedza o Harrym Potterze stała się przedmiotem dodatkowym, tylko dla chętnych. Początkowo nauczała go Jenissa Liws, która jednak szybko zrezygnowała ze swojej posady, a jej miejsce zajął później Cedrik Danger. Krótko przed rozpoczęciem, z nauczania Językoznawstwa zrezygnował Kao Eleve, przez co przedmiot ten został usunięty z listy szkolnych przedmiotów. Nauki transmutacji ponownie podjął się Magik Tonks, który jednak również szybko z niej zrezygnował. Jego następczynią została Yda McNarcissen, znana w WH z nauczania Wiedzy o Magicznych Miejscach i Rytuałach we wcześniejszych latach działania placówki. Posadę nauczyciela Historii Magii zajął Evandes Flamelus, który tak samo jak i poprzednio wymienieni, ze swojej posady musiał zrezygnować. W jego miejsce przyjęty został Mike Tonks. Na wróżbiarstwo przyjęto uczącą już wcześniej w WH Rose Underwall, która ponownie była zmuszona do odejścia z placówki. Do końca roku szkolnego nie znalazł się żaden nauczyciel odpowiedni do objęcia zwolnionej przez niej posady. Podobnie jak z wróżbiarstwem było z Opieką nad Magicznymi Stworzeniami, nauczający jej Eliott Jons szybko zrezygnował, a na jego miejsce nikt się nie znalazł. Po zakończeniu roku szkolnego szkołę opuścił Adam Black, nauczający Czarnej Magii. W tym roku zorganizowano Szkolną Ligę Quidditcha, która zakończyła się zwycięstwem Slytherinu. Puchar Domów, po raz dziesiąty już w historii WH, zdobył wcześniej wymieniony dom. Szkoła wzięła również udział w Międzyszkolnej Lidze Quidditcha, zajmując II miejsce. Tegoroczną absolwentką została uczennica Slytherinu, Cassie Fyed. W dni zakończenia ogłoszone zostały również zmiany w dyrekcji – głównym dyrektorem został Christian Fyed, a wicedyrektorem Elva Fyed. Z posady tej zwolniony został Martin McCarthy.

  Opracowała: Elva Fyed

  XVI rok szkolny - kwiecień - lipiec 2011

  Rok szkolny rozpoczął się po krótkiej, bo tylko dwutygodniowej przerwie. Dyrekcja pozostała bez zmian – Christian Fyed jako główny dyrektor oraz jego zastępca, Elva Fyed. W roku tym było wiele zmian w składzie kadry profesorskiej. Posadę nauczyciela Opieki nad Magicznymi Stworzeniami objął dawny absolwent WH, Edwart Fallon. Wróżbiarstwem zajęła się Miranda Beller-Lenghton, która to po zakończeniu roku zrzekła się swojej posady na rzecz historii magii. Ze szkoły ponownie odszedł Adam Black, a jego miejsce nauczyciela Czarnej Magii zajęła tym razem Elva Fyed, która początkowo zajmowała się również Starożytnymi Runami, z powodu problemów ze znalezieniem odpowiedniej osoby na to stanowisko. Później objęła go zeszłoroczna absolwentka WH, Cassie Fyed. Przemek Fravell powrócił jako nauczyciel eliksirów, jednakże ponownie zmuszony był do odejścia, a jego miejsce, tak jak i wcześniej, zajął Arsenius Lenghton. Historii Magii nauczał Mike Tonks, który odszedł w trakcie trwania roku szkolnego i dopiero po jego zakończeniu, jak już wcześniej wspomniano, Miranda zdecydowała się zająć tym przedmiotem od września. Wiedzy o Harrym Potterze nauczał szkolny grafik, Russel Hart, który wraz z zakończeniem roku został wydalony ze szkoły z powodu uzbierania zbyt dużej ilości minusów. To samo spotkało wcześniej długoletnią nauczycielkę Zielarstwa w WH, Eileen Colloportus. Jak i we wcześniejszych latach, XVI rok szkolny obfitował w olimpiady szkolne, które odbyły się z każdego przedmiotu za wyjątkiem Zielarstwa, Mugoloznawstwa, WoHPu i ONMSu. Oprócz olimpiad szkolnych, w tym roku nasza szkoła wzięła udział w czterech olimpiadach międzyszkolnych. Pochwalić się tutaj możemy Międzyszkolną Olimpiadą z Mugoloznawstwa, organizowaną przez Piotra McGorlskiego wraz ze SMiC Hogwartem, w której to uczeń WH, Owen Williams, zajął pierwsze miejsce. W pozostałych nasi reprezentanci nie zajęli żadnych zaszczytnych miejsc. Szkolna Liga Quidditcha w tym roku nie odbyła się, jej puchar niezmiennie pozostał u Ślizgonów. Puchar Domów, po raz kolejny już w historii, został wręczony Slytherinowi. Niestety, XVI roku szkolnego nie zaliczymy do tych najbardziej udanych. Rok zdało zaledwie czterech uczniów, w tym dwóch kończąc klasę trzecią i tym samym naukę w WH – Godric Alex oraz Kukiz DeuMus. Na zakończeniu ogłoszono odejścia wielu uczących, w tym Elvy Fyed, Arseniusa Lenghtona, Piotra McGorlskiego oraz Christiana Fyeda, którego posadę nauczyciela Latania obejmie Cassie Fyed. Na nowy rok szkolny zostanie również ogłoszona nowa dyrekcja.

  Opracowała: Elva Fyed

  XVII rok szkolny - wrzesień - listopad 2011

  Rok szkolny rozpoczęto po długich wakacjach letnich, w pierwszym tygodniu września. Po raz pierwszy od dawna, nie otworzono klasy trzeciej. Zmieniony został skład dyrekcji, uprzedni dyrektor Christian Fyed nominował na to stanowisko nauczycielkę wiedzy o magicznych miejscach i rytuałach - profesor Bellę Washington. Na stanowisko zastępcy dyrektora powołano nauczyciela transmutacji - Ydę McNarcissen. XVII rok szkolny nieszczęśliwe obfitował w dużą fluktuację pracowników. Stosunkowo szybko ze swojej posady Naczelnego Historyka Szkoły zrezygnowała Dominique Colluci, szybko zastąpiona przez byłą opiekunkę Historii Magii - Mirandę Beller-Lenghton. Ze stanowiska nauczyciela zielarstwa został zwolniony Marks Deymont, którego miejsce zajął Maximilian Verde. Podobny los spotkał wykładowcę ONMS - Pomonę Incantane, po której funkcję nauczyciela tego przedmiotu objął Bladex Washington. Tydzień przed zakończeniem roku, ze szkoły wydalono Owena Williamsa, ucznia WH, któremu powierzono stanowisko wykładowcy Astronomii. Stanowisko nauczyciela run, przeskakiwało z rąk do rąk, kiedy to ostatecznie powierzono je Troy'owi Mickensowi. Podobnie jak w latach ubiegłych, kadra WH, zorganizowała dużą liczbę olimpiad przedmiotowych (11). Kukiz DeuMus - absolwent szkoły - zajął się nauczaniem Eliksirów, a Godric Alex, również absolwent, piastował posadę nauczyciela Mugoloznawstwa. Po jego odejściu przedmiotu naucza Nick DeuMus. Ponadto, szkoła uczestniczyła w międzyszkolnych Olimpiadach z Zaklęć i Transmutacji - w obu konkursach nasz uczeń - James Dumbledore - zajął zaszczytne trzecie miejsca. Zorganizowano trzy, zakrojone na szeroką skalę imprezy szkolne: Chrzest Kotów (zabawa integrująca nowoprzyjętych uczniów), Dzień Edukacji Narodowej (zorganizowany w całości przez wychowanków pod wodzą Jamesa Merlina) oraz obchodzono Halloween. Puchar Domów po długich wahaniach rankingu zdobyli Krukoni. Jest to pierwsza wygrana Ravenclawu w około sześcioletniej historii szkoły. Do klas wyższych promowano czterech/sześciu uczniów, z których tylko jeden - James Dumbledore, otrzymał świadectwo z wyróżnieniem. Szkolna Liga Quidditcha nie została otwarta, zatem puchar nadal pozostaje w rękach Slytherinu. XVII rok szkolny, uważa się za stosunkowo udany, wobec surowych warunków Świata Magii.

  Opracowała: Ydrianna McNarcissen

  XVIII rok szkolny - styczeń - kwiecień 2012

  Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się wraz z nastaniem Nowego Roku 2012, które nawiązując do książkowych podstaw funkcjonowania szkoły wykorzystało tradycję ceremonii przydziału. Szkoła przeszła gruntowną reformę edukacyjną, rezygnując z dotychczasowej dużej liczby przedmiotów szkolnych i wprowadzając mniej napięty rozkład zajęć w klasie pierwszej i drugiej. W świetle nowelizacji, przyjęto system hogwarcki, gdzie uczniowie uzyskali znaczną autonomię w wyborze przedmiotów fakultatywnych. Po raz pierwszy certyfikaty zostały włączone do formalnego sposobu egzaminowania, co w konsekwencji pozwoliło uczniom klas trzecich na zdawanie egzaminu na dwóch, zróżnicowanych pod względem trudności poziomach. Wahania kadry pracowniczej były stosunkowo niewielkie, obejmowały przedmioty takie jak: Astronomia, Latanie, Wiedzę o Harrym Potterze. Tym ostatnim zajął się niedawny Dyrektor WH - Christian Fyed. W czasie trwania roku szkolnego, zrezygnowano z nauczania Mugoloznawstwa, skreślając go ostatecznie z kanonu nauczanych przedmiotów. Ogromnym sukcesem szkoły była organizacja Wielkiego Turnieju Magicznego - który zrzeszył aż pięć innych najbardziej liczących się placówek Świata Magii - Argo Magic School, Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart, Szkołę Magii i Czarodziejstwa Lumos, Wielki Uniwersytet Magiczny oraz Magiczny Uniwersytet Czarodziejski. Reprezentant WH - Jamie Prau, zajął w tym konkursie zaszczytne drugie miejsce. Ponadto, w szkole zorganizowano Międzyszkolną Olimpiadę z OPCM oraz pięć olimpiad na szczeblu szkolnym. Krukoni utrzymali w rękach Puchar Domów, co jest jednocześnie ich drugim zwycięstwem w historii Wirtualnego Hogwartu. Odżyły również tradycje związane z Ligą Quidditcha, której puchar zdobyli uczniowie Gryffindoru. XVIII rok szkolny obfitował w największą liczbę wystawionych świadectw. Aż 10 uczniów uzyskało promocję do klasy drugiej oraz trzech adeptów będzie kontynuowało naukę w klasie owutemowej. Dwóch Krukonów uzyskało świadectwa z wyróżnieniem - Marcin Moranis i kończący szkołę Jamie Prau. Podsumowując, oby tak dalej...

  Opracowała: Ydrianna McNarcissen

  XIX rok szkolny - kwiecień - lipiec 2012

  Datę rozpoczęcia roku szkolnego wyznaczono na połowę kwietnia. Po raz pierwszy system hogwarcki zaczął obowiązywać w klasie drugiej, co zmusiło dyrekcję szkoły do poszerzenia dziennej liczby godzin we wszystkich klasach. W szkole wprowadzono Językoznawstwo oraz regularnie odbywały się zajęcia z Historii Hogwartu pod opieką profesora Christiana Fyeda. Nie obserwowano znacznej wymiany kadry, w ciągu trwania roku szkolnego poszukiwano wyłącznie nauczyciela Zielarstwa i Starożytnych Run. W maju ponownie odbyło się spotkanie integracyjne pt. Chrzest Kotów. Wirtualny Hogwart brał udział w dwóch Olimpiadach o zasięgu międzyszkolnym: z Astronomii i ONMS, nasi reprezentanci zajęli najwyższe miejsca. Ponadto zorganizowano sześć olimpiad na szczeblu szkolnym oraz wiele pomniejszych konkursów. Puchar Domów po wielu zawirowaniach w rankingu powraca w ręce Ślizgonów, dodatkowo Slytherin zdobył również Puchar Ligi Quidditcha. Pobito rekord wystawionych świadectw. Do klasy drugiej i trzeciej zdało aż 16 uczniów, z czego połowa otrzymała promocję z wyróżnieniem: Aga Vielt, Ethan Garvey, Faye Morgan, Jacob Amelson, Jose Juan Barea, Debby Smiles, Isabelle Lightwood, Rosalie Shane. Marcin Moranis - tegoroczny absolwent, również ukończył szkołę z wyróżnieniem. Wraz z zakończeniem roku nauczyciele - Elva Fyed, Lucas Spell i Kukiz DeuMus opuszczają mury Wirtualnego Hogwartu. XIX rok szkolny, choć krótszy od pozostałych, należy uznać za najbardziej aktywny dla wszystkich osób zrzeszonych w WH.

  Opracowała: Ydrianna McNarcissen

  XX rok szkolny - wrzesień - grudzień 2012

  W czasie wakacji poprzedzających rok szkolny uczniowie mogli brać udział w wykładach i warsztatach z przedmiotów, organizowanych przez nauczycieli szkoły. Otworzono także odnowioną i zapełnioną Ulicę Pokątną. W sierpniu na stronie można było podziwiać nową szatę graficzną stworzoną przez Ydriannę McNarcissen. Pod koniec wakacji także odbył się Turniej Trójmagiczny organizowany przez SMiC Hogwart. Niestety naszym reprezentantkom, Vivienne Cervantes i Rosalie Shane, nie udało się zdobyć miejsca na podium. Po dwumiesięcznym oczekiwaniu w końcu, w drugim tygodniu września, rozpoczął się rok szkolny. Nowelizacja systemu edukacyjnego z XVIII roku szkolnego obowiązywała już we wszystkich klasach. W porównaniu do poprzedniego roku zmiany w kadrze były większe. Poszukiwano nauczycieli od Czarnej Magii, Starożytnych Run, Wiedzy o Harrym Potterze oraz Zielarstwa. Kultywując tradycję w połowie września odbył się Chrzest Kotów. W trakcie roku WH brało udział w wielu olimpiadach międzyszkolnych: z Astronomii, ONMS, OPCM, Transmutacji oraz WoMMiRu. Mimo dobrych wyników, nie każdej olimpiadzie triumfowaliśmy. Ponadto odbyły się 4 olimpiady szkolne. Przez cały listopad wszystkie cztery domy mogły zmierzyć się ze sobą w zmaganiach, nazwanych Turniejem Domów. Ostatecznie Puchar TD trafia do Hufflepuffu. Puchoni także po wielu latach odzyskali Puchar Domów, bijąc zeszłoroczny rekord Slytherinu. Puchar Quidditcha natomiast zdobył Ravenclaw. Promocję do wyższych klas otrzymało 8 uczniów. Trzech z nich otrzymało świadectwa z wyróżnieniem: Ethan Garvey, Jose Juan Barea oraz Alexandra Martell. Do długiej listy absolwentów WH dołączyły 3 uczennice: Hermionka Bell, Debby Smiles oraz Vivienne Cervantes. Podczas zakończenia roku żegnaliśmy Christiana Fyeda oraz Quintusa Calenusa. Również tego dnia Ydrianna McNarcissen na prośbę własną przestała pełnić funkcję vice dyrektora szkoły. Jej miejsce na tym stanowisku zajął nauczyciel Astronomii, Xeme Werdyen.

  Opracowała: Bella Washington

  XXI rok szkolny - styczeń - marzec 2013

  W trakcie trwającej nieco ponad miesiąc przerwy przed XXI rokiem szkolnym, uczniowie mogli się wykazać w wielu konkursach, za które zdobywali cenne galeony. Miała również miejsce Zimowa Liga Klubu Pojedynków, której zwycięzcą okazał się Łait Ryu. Grono pedagogiczne poszerzyło się o dobrze znane wszystkim: Vivienne Cervantes, Oktawię Milne oraz Debby Smiles. Dyrekcja podjęła trudną (aczkolwiek z perspektywy czasu trafioną) decyzję o przeniesieniu swojej czatowej działalności na Webczat. Na rozpoczęcie nowego roku, które przypadło w mugolskie święto Trzech Króli, przybyła niemal setka osób. Dwa tygodnie później odbyła się cykliczna impreza „Chrzest Kotów”. Na prefektów naczelnych zostali wybrani Alexandra Martell oraz Rodrigo Auditore, który został później zastąpiony przez Effy Ruby Carter. Akcja mająca na celu zainteresowanie uczniów oraz pracowników szkoły Ulicą Pokątną zakończyła się częściowym sukcesem. Organizowano więcej konkursów nagradzanych galeonami, wypad do Hogsmeade oraz dwa konkursy, w których przyznawano punkty kupującym na Pokątnej. Zorganizowano 2 olimpiady o zasięgu międzyszkolnym: z eliksirów oraz transmutacji. Największymi pasjonatami sztuki warzenia eliksirów okazali się Łait Ryu i Alexandra Martell, którzy zdobyli odpowiednio II i III miejsce. W dziedzinie transmutacji jesteśmy prawdziwą potęgą, o czym świadczy hegemonia Wirtualnego Hogwartu na podium tejże olimpiady. Na kolejnych stopniach uplasowali się Alexandra Martell, Amy Li oraz Łait Ryu. Nasi uczniowie stanęli też w szranki w czterech olimpiadach szkolnych: z WoMMiRu, Historii Magii, Językoznawstwa oraz ONMSu. Puchar Domów za XXI rok szkolny trafił w ręce Ślizgonów, którzy pobili rekord wszechczasów w ilości zdobytych punktów. Do dormitorium Domu Węża trafił również Puchar za zwycięstwo w Szkolnej Lidze Quidditcha, której opiekunem koniec końców był Christian Fyed. O dobrej kondycji szkoły świadczy ilość promocji do wyższej klasy – było ich 11 (w tym 3 z wyróżnieniem – Amy Li, Moka Akashiya, Nel Lestrange). Natomiast grono absolwentów zwiększyło się o piątkę wyjątkowo pracowitych i ambitnych uczennic: Ginny Black, Effy Ruby Carter (z wyróżnieniem), Hannę Riddle, Alexandrę Martell (z wyróżnieniem) oraz Agę Vielt (z wyróżnieniem). Nagroda dyrektora trafiła w ręce Debby Smiles oraz Eleny McCarthy, która odebrała również tytuł Mistrzyni Pojedynków. Grono pedagogiczne opuściły Alexandra Sloan oraz Yda McNarcissen – wybitna specjalistka w dziedzinie transmutacji, wieloletnia wicedyrektorka, która pozostawiła nam w spadku między innymi ofertę edukacyjną, system egzaminów, grafiki oraz znakomity podręcznik do transmutacji. Swoje miejsce w ławach profesorskich otrzymały Effy Ruby Carter, Hanna Riddle, Alexandra Martell oraz Aga Vielt.

  Opracował: Xeme Werdyen

  XXII rok szkolny - kwiecień - czerwiec 2013

  Po krótkiej dwutygodniowej przerwie, na początku kwietnia otworzyliśmy kolejny rozdział naszej działalności. Grono pedagogiczne, jak wcześniej wspomniano, wzbogaciło się o cztery absolwentki naszej szkoły. Tradycyjnie, dwa tygodnie po rozpoczęciu roku odbył się Chrzest Kotów, podczas którego ogłoszono prefektów naczelnych - Olivię Pringle i Beauty Barea, która została później zastąpiona przez Jamesa Wiltona. W tym roku szkolnym nasza szkolna gazetka Kleks w pełni się odrodziła i jest systematycznie wydawana. Zorganizowano trzy wypady do Hogsmeade, sześć etapów konkursu, w których można było zdobyć punkty za kupowanie przedmiotów na Pokątnej, a także kilkanaście mniejszych konkursów, w których nagrodą były galeony. Uczniowie Wirtualnego Hogwartu godnie reprezentowali naszą szkołę w trzech olimpiadach międzyszkolnych: z transmutacji, eliksirów oraz w Międzyszkolnej Olimpiadzie Multiprzedmiotowej. W dziedzinie transmutacji najlepsza okazała się Amy Li, a najniższy stopień podium przypadł Olivii Pringle, natomiast z eliksirów przypadło nam w udziale całe podium, kolejne miejsca zajęły Amy Li, Olivia Pringle i Moka Akashiya. Do III etapu Międzyszkolnej Olimpiady Multiprzedmiotowej awansowały Amy Li oraz Moka Akashiya. Przeprowadzono również pięć olimpiad o zasięgu szkolnym: z WoHP, Historii Magii, Astrologii, Run i WoMMiR-u. Organizowano też wiele mniejszych konkursów (między innymi Turniej Opiekunów), a także koła zainteresowań z mugoloznawstwa i transmutacji. Tradycyjnie odbyła się kolejna edycja Szkolnej Ligi Quidditcha, a puchar trafił w ręce Ślizgonów. W Szkolnej Lidze Pojedynków po raz kolejny triumfowała Elena McQueen. Najważniejsze trofeum - Puchar Domów - wygrał Slytherin, pobijając przy tym szkolny rekord zdobyli aż 18368 punktów. Promocję do wyższej klasy uzyskała siódemka uczniów, w tym czwórka z wyróżnieniem (Kanade Riddle, Karolina Brenden, Moka Akashiya oraz Amy Li). Dyplomy ukończenia szkoły otrzymali z rąk Dyrektor Washington Beauty Barea, James Wilton i Olivia Pringle. Nagrodę dyrektora zdobyli Alexandra Martell i Marcin Moranis. Z pracy w naszej szkole w trakcie roku zrezygnował wybitny specjalista w dziedzinie ONMS-u Maximilian Verde. Podobną decyzję na zakończeniu roku ogłosiły Effy Ruby Carter, Daria Redbird - wieloletnia profesor OPCM-u oraz Bella Washington - wieloletnia profesor oraz dyrektor naszej szkoły. W związku z tym powołano nową dyrekcję, na czele której stanął Xeme Werdyen, a funkcję zastępców dyrektorów przypadły Alexandrze Martell i Nicholasowi Malfoyowi.

  Opracował: Xeme Werdyen

  XXIII rok szkolny - wrzesień - listopad 2013

  W czasie dwumiesięcznych wakacji poprzedzających kolejny rok szkolny, do kadry dołączyło trzech absolwentów: James Wilton, Beauty Barea oraz Olivia Pringle. W ciągu przerwy wakacyjnej został zorganizowany przez Christiana Fyeda oraz towarzyszących mu profesorów Wakacyjny Turniej Magiczny, w którym na podium znaleźli się: Tania McCarthy, Alexander Cathville oraz Krzysiek Kot. Miejsce miała również Wakacyjna Liga Quidditcha, w której trofeum zdobyła Drużyna A. W czasie wakacji w szkole odbywały się również wykłady, przeprowadzane przez najwybitniejszych w dziedzinach magicznych. Między innymi byli to: Adam Black, Remus DeuMus, Adrian Recendiforce, Piotr McGorlski, Ydrianna McNarcissen oraz Quintus Calenus. Na rozpoczęcie 1 września przybyło blisko 70 osób. Dwa tygodnie później, odbyła się tradycyjna już impreza szkolna, mająca na celu zintegrowanie się uczniów – Chrzest Kotów, na której ogłoszono prefektów naczelnych – Kanade Riddle oraz Karolinę Brenden. Zorganizowano dwa wypady do Hogsmeade oraz Maskaradę z okazji Halloween, a także wiele konkursów bezmiejscowych przeprowadzonych przez profesorów oraz prefektów. Nasza szkoła wzięła uczestnictwo w dwóch olimpiadach międzyszkolnych. Przedstawiciel naszej placówki, Alexander Cathville zajął III miejsce w Międzyszkolnej Olimpiadzie z Transmutacji, natomiast dwa ostatnie miejsca na podium w Międzyszkolnej Olimpiadzie z Eliksirów zajęły Kanade Riddle i Tania McCarthy. Przeprowadzono również pięć olimpiad szkolnych: z Historii Magii, WoHPu, Mitów i Legend; z Czarnej Magii; z Run; z Eliksirów oraz Numerologii. Odbył się również Turniej Opiekunów organizowany przez Maximiliana Verde. Jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnej Ligi Quidditcha, w której puchar zdobył Gryffindor oraz Szkolna Liga Pojedynków, gdzie na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się Tania McCarthy. Najważniejsza nagroda przyznawana w szkole – Puchar Domów – kolejny raz trafił do Slytherinu, który zdobył łącznie 13892 punktów. Rok ten szczycił się dużą zdawalnością. Promocję do kolejnej klasy otrzymało piętnastu uczniów, w tym osiem osób z wyróżnieniem (Tania McCarthy, Derek Grei, Spencer Jenkins, Clementine Wilton, Rafael Weden, Krzysiek Kot, Kanade Riddle oraz Alexander Cathville). Świadectwo ukończenia szkoły z rąk Dyrektora Werdyena otrzymała Karolina Brenden. Nagrodę Dyrektora otrzymała Oktawia Milne oraz Martin McCarthy. W ciągu roku szkolnego najtrudniej było z znalezieniem kompetentnego wykładowcy Językoznawstwa, z którego zrezygnowała na początku Olivia Pringle, a następnie wydalona została jej zastępczyni Giinny Riddle. W tym roku mury szkoły opuściły również Vivienne Cervantes (OPCM), Hermionka Bell (WoMMiR) oraz Hanna Riddle (Latanie). Punktem kulminacyjnym zakończenia roku szkolnego była rezygnacja z posady dyrektora Xeme Werdyena, który powołał na nowych włodarzy Alexandrę Martell oraz Nicholasa Malfoya. W pierwszym tygodniu po zakończeniu roku odbywały się egzaminy klasyfikacyjne i poprawkowe. Promocję do klasy II otrzymały Agatha Thomas oraz Christiana Castellan.

  Opracował: Nicholas Malfoy

  XXIV rok szkolny - styczeń - marzec 2014

  Podczas sześciotygodniowych wakacji poprzedzających 24. rok szkolny nasza szkoła nie zatrudniła żadnego absolwenta do kadry. Jednakże posadę nauczyciela Numerologii otrzymał Krzysiek Kot, niedawny uczeń. Rozegrano również towarzyski mecz Quidditcha uczniowie-nauczyciele, w którym trofeum zdobyła drużyna żaków. Odbyły się także dwa kursy, Łaciny oraz Numerologiczny. Z inicjatywy Tanii i Martina McCarthych społeczność szkolna mogła wziąć udział w Wigilii Wielkiego Hogwartu, która przybrała formę balu. Miała również miejsce Zimowa Liga Pojedynków prowadzona przez Martina McCarthy'ego, w której zwycięzcą została Tania McCarthy. Nauczyciele przedmiotów fakultatywnych przygotowali w międzyczasie dla uczniów warsztaty pokazowe ze swoich przedmiotów. Na rozpoczęcie 5 stycznia przybyło blisko 50 osób. Po dwóch tygodniach odbyła się pierwsza duża impreza szkolna, która stała się już tradycją, mająca na celu zintegrowanie się uczniów – Chrzest Kotów – gdzie ogłoszono nazwiska dwóch prefektów naczelnych Tanii McCarthy oraz Moki Akashiya. Zorganizowano cztery wypady do Hogsmeade (grudzień, luty i dwa marcowe) oraz Walentyny 2014, a także wiele konkursów bezmiejscowych przeprowadzonych przez profesorów i prefektów. Nasza szkoła wzięła udział w sześciu olimpiadach międzyszkolnych. Uczestniczyliśmy w takich przedsięwzięciach jak: MO "Veritaserum" z Eliksirów, MO z Eliksirów, MO z Wiedzy o Harrym Potterze, MO z Historii Magii, MO ze Starożytnych Run oraz MO z Astronomii. Nie w każdej z nich udało się zdobyć pierwsze miejsca, jednakże w pięciu na sześć WH stało na podium. Zostaliśmy także zaproszeni do udziału w Zimowych Igrzyskach Umiejętności Magicznych, w których jako szkoła zdobyliśmy drugie miejsce, gdzie reprezentowali nas Alexander Cathville oraz Tania McCarthy. Przeprowadzono również dziesięć olimpiad szkolnych: z OnMSu, Wróżbiarstwa, Językoznawstwa, OPCMu, Mugoloznawstwa, Transmutacji, Eliksirów, Czarnej Magii, Zielarstwa i WoMMiRu. Od tego roku wprowadzono także Ranking Olimpiad, a pierwszym w historii Mistrzem Olimpiad okazała się Puchonka Anna McKinley. Tegoroczny Puchar Quidditcha w Lidze zdobył po raz kolejny Gryffindor. W Szkolnej Lidze Pojedynków tytuł Mistrza osiągnęła ponownie Tania McCarthy. Najważniejsza nagroda przyznawana w szkole – Puchar Domów – kolejny raz trafiła do Domu Węża, który zdobył łącznie 30230 punktów, pobijając przy tym dotychczasowy rekord szkoły. Świadectwa promujące do kolejnej klasy piętnastu uczniom rozdał Dyrektor Malfoy, w tym aż osiem z wyróżnieniem (Arianne Clair, Isabelle Lightwood, Peter Castellan, Rosalie Shane, Clementine Wilton, Maria A. Castellan, Spencer Jenkins i Tania McCarthy). Dyplom ukończenia szkoły z rąk Dyrektor Martell otrzymali Alexander Cathville, Kanade Riddle, Moka Akashiya oraz Rafael Weden. Nagrody Dyrektora w tym roku powędrowały do Beauty Barea oraz Jamesa Wiltona. Z posady nauczyciela WoHP odeszła Eve Skylar, zastąpiona w połowie roku przez Dominique Cathville. Mury Wirtualnego Hogwartu opuściło trzech znamienitych nauczycieli, Bella Washington (WoMMiR), Maximilian Verde (OnMS) oraz Xeme Werdyen (Astronomia). Zatrudnienie w naszej placówce otrzymali jednak nowi absolwenci: Alexander Cathville (Mugoloznawstwo), Kanade Riddle (WoMMiR) oraz Rafael Weden (Astronomia). Awans na Dyrektora głównego zyskała także dotychczasowa Wicedyrektor Dominique Cathville.

  Opracowała: Alexandra Martell

  XXV rok szkolny - kwiecień - czerwiec 2014

  Wakacje przed 25. rokiem szkolnym trwały zaledwie dwa tygodnie. W tym czasie zatrudniliśmy aż troje naszych absolwentów, jak wspomniano w zeszłorocznej Kronice. Na katedrę Językoznawstwa powrócił dyrektor Nicholas Malfoy. W czasie wakacji odbyła się międzyszkolna zabawa o nazwie Bitwa o Fasolki zorganizowana przez Riddle & Hale Company. Na rozpoczęcie 13 kwietnia przybyło około 30 osób. Tradycyjnie, jak co roku, po dwóch tygodniach odbyła się pierwsza duża impreza szkolna, mająca na celu zintegrowanie się uczniów, czyli – Chrzest Kotów – gdzie ogłoszono nazwiska dwóch prefektów naczelnych: Agathę Thomas oraz Clementine Wilton. Zorganizowano także trzy wypady do Hogsmeade (kwiecień, maj, czerwiec), a także wiele konkursów bezmiejscowych przeprowadzonych przez profesorów i prefektów. Nasza szkoła wzięła udział w czterech olimpiadach międzyszkolnych. Uczestniczyliśmy w takich przedsięwzięciach jak: "Wielka Olimpiada Runiczna", MO z Transmutacji, MO ze Starożytnych Run, MO z Zielarstwa. W trzech na cztery WH stało na podium. Przeprowadzono również osiem olimpiad szkolnych: z Mugoloznawstwa, Wróżbiarstwa, OPCMu, WoMMiRu, Językoznawstwa, Czarnej Magii, Eliksirów, i Astronomii. Drugim Mistrzem Olimpiad w historii Wirtualnego Hogwartu okazała się Gryfonka Grace Staley. Tegoroczny Puchar Quidditcha w Lidze zdobył dłuższej przerwie Slytherin. W Szkolnej Lidze Pojedynków tytuł Mistrza osiągnął profesor Alexander Cathville. Najważniejsza nagroda przyznawana w szkole – Puchar Domów – kolejny raz trafiła do Domu Węża, który zdobył łącznie 21199 punktów, co okazuje się być całkiem niezłym wynikiem. Świadectwa promujące do kolejnej klasy czternastu uczniom rozdali Dyrektor Malfoy i Dyrektor Martell, w tym aż dziesięć z wyróżnieniem (Katherine Preston, Pandora Whitmore, Alexander Weyland, Arianne Clair, Ayano Iseki, Grace Staley, Karolina Brenden, Lonelli Weden, Lilith Findabair i Peter Castellan). Dyplom ukończenia szkoły z rąk Dyrektor Martell otrzymali Agatha Thomas, Clementine Wilton, Dedalus Marvin oraz Spencer Jenkins. Maria Antonina Castellan otrzymała świadectwo w terminie późniejszym po zaliczeniu egzaminu poprawkowego z jednego z przedmiotów. Nagrody Dyrektora w tym roku powędrowały do Alexandra Cathville oraz Krzyśka Kota. Z posady nauczyciela Latania zwolniona została Poppy Cahill, zastąpiona pod koniec roku przez Christiana Fyeda. Mury Wirtualnego Hogwartu opuściło kilku nauczycieli, m. in. Nicholas Malfoy (Językoznawstwo), Kanade Riddle (WoMMiR) oraz Beauty Barea (OnMS). Christian Fyed (WoHP) po raz kolejny zrezygnował z nauczania w naszej szkole, jednak oczekujemy go ponownie w przyszłości. Profesor Elena McQueen zrezygnowała z nauczania Eliksirów, pozostaje jednak jako opiekun Klubu Pojedynków. Zatrudnienie w naszej placówce otrzymali jednak nowi absolwenci: Agatha Thomas (Językoznawstwo), Clementine Wilton (Eliksiry) oraz Spencer Jenkins (Latanie).

  Opracowała: Alexandra Martell

  XXVI rok szkolny - wrzesień - listopad 2014

  W tym roku odbyły się Wakacyjne Kursy Magiczne, trwające od lipca do sierpnia. Nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili wykłady z nowych przedmiotów, społeczność mogła się uczyć Magii Żywiołów, Historii Średniowiecza czy Magii Starożytnego Egiptu. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności. XXVI rok szkolny rozpoczął się 7 września uroczystą galą. Dyrekcja powiększyła się o nowego Wicedyrektora Jamesa Wiltona. Od tego czasu trwały zajęcia lekcyjne dla wszystkich trzech klas. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia odbył się Chrzest Kotów - tradycyjna impreza szkolna, na której integrują się wszyscy uczniowie wraz ze swoimi opiekunami. Na końcu Dyrekcja przedstawiła nowych Prefektów Naczelnych - Lonelli Weden oraz Arianne Clair. W trakcie tego roku szkolnego odbyły się trzy Wypady do Hogsmeade organizowane przez dyr. Dominique Cathville (wrzesień, październik, listopad). Na nowo do szkoły powrócili Specjaliści ds. Kultury i Rozrywki, którymi zostali prof. Rafael Weden oraz prof. Christian Fyed. Dzięki nim odbyło się aż siedem konkursów, w których najwięcej punktów zdobył Gryffindor. Nauczyciele organizowali także tradycyjnie olimpiady, zarówno szkolne, jak i międzyszkolne. W tym roku ponownie Mistrzem Olimpiad została uczennica Domu Lwa Grace Staley. Wyjątkowo tegoroczna Szkolna Liga Quidditcha nie odbyła się ze względu na wykluczenie z rozgrywek Hufflepuffu i Slytherinu. Szkolną Ligę Pojedynków w zaciekłej walce zwyciężył szkolny astronom - prof. Rafael Weden. Puchar Domów, najważniejsza nagroda w Wirtualnym Hogwarcie, trafił po długiej przerwie do dormitorium Gryffindoru za zdobycie 23408 punktów. W tym roku promocję do klasy drugiej otrzymało trzech uczniów (Matheos Eyon, Alicja Goldbird, Naija Kamalasundari), podobnie jak do klasy trzeciej (Violett Moonstone, George Jenkins, Hoster Hightower). Dyrektorzy Cathville, Martell i Wilton rozdali łącznie dwanaście świadectw, w tym sześć dla absolwentów. Pięcioro z nich otrzymało także swoje wyniki egzaminów (Grace Staley, Peter Karol Castellan, Karolina Brenden, Lonelli Weden i Arianne Clair), natomiast Lilith Findabair musi jeszcze zaliczyć jeden egzamin. Po oficjalnym zamknięciu XXVI roku zatrudnienie w szkole otrzymały Lonelli Weden (OPCM) oraz Arianne Clair (Czarna Magia). Prof. Aga Vielt została nauczycielem WoHPu, a prof. Dominique Cathville powróciła na katedrę Historii Magii.

  Opracowała: Alexandra Martell

  XXVII rok szkolny - styczeń - marzec 2015

  Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego miejsce miał nieprzyjemny incydent. Pięciu nauczycieli złożyło w ręce Dyrekcji ultimatum, które nie miało poparcia w racjonalnych argumentach i zostało odrzucone. Zbuntowani nauczyciele odeszli z WH i tak wakaty powstały na stanowiskach: Latania, Mugoloznawstwa, Opieki nad Magicznymi Stworzeniami, Wiedzy o Harrym Potterze i Zielarstwa. Dyrekcja jednak szybko poradziła sobie z defektem, zatrudniając aktualnych nauczycieli na to miejsce. I tak Latanie przejął prof. Fyed, Mugoloznawstwo prof. L. Weden, OnMS prof. J. McCarthy, WoHPu prof. Cathville i Zielarstwa prof. Martell i prof. Milne. XXVII rok szkolny rozpoczął się więc bez przeszkód 4 stycznia uroczystą galą. Dyrekcja powiększyła się o nowego Wicedyrektora Martina McCarthy'ego. Następnego dnia rozpoczęły się zajęcia lekcyjne dla wszystkich trzech klas. Dwa tygodnie później cieszyliśmy się pierwszą zabawą szkolną, czyli Chrztem Kotów - tradycyjną imprezą szkolną, na której integrują się wszyscy uczniowie wraz ze swoimi opiekunami. Na końcu Dyrekcja przedstawiła nowych Prefektów Naczelnych - Violett Moonstone oraz Naiję Kamalasundari. Violett została jednak po miesiącu zastąpiona przez Katherine Preston. W międzyczasie zatrudniono nowych nauczycieli: prof. Piotr McGorlski po wielu latach powrócił na ten rok jako nauczyciel Mugoloznawstwa. Prof. Jasper McCarthy objął po raz pierwszy katedrę wykładowcy OnMS, prof. Przemek Brian natomiast zatrudniony został na stanowisku nauczyciela Zielarstwa. Latanie na stałe do końca XXVII roku szkolnego objął prof. Christian Fyed, a WoHP zajęła prof. Dominique Cathville. W czasie wolnym od zajęć odbyły się trzy Wypady do Hogsmeade organizowane przez dyr. Dominique Cathville (styczeń, luty, marzec), ale w czasie przerwy wakacyjnej miał miejsce wypad grudniowy.. Ponownie w tym roku Specjalistami ds. Kultury i Rozrywki zostali prof. Rafael Weden oraz prof. Christian Fyed. Dzięki nim odbyło się aż siedem konkursów, w których najwięcej punktów ponownie zdobył Gryffindor, wygrywając Puchar Konkursów. Nauczyciele organizowali także tradycyjnie olimpiady, zarówno szkolne, jak i międzyszkolne. W tym roku po raz pierwszy Mistrzem Olimpiad został uczeń Domu Lwa Matheos Eyon. Kolejny rok z rzędu Szkolna Liga Quidditcha nie odbyła się ze względu na wykluczenie z rozgrywek Hufflepuffu i Ravenclawu. Szkolną Ligę Pojedynków w zaciekłej walce zwyciężyła pierwszoklasistka z domu Godryka Gryffindora - Scarlet Collins. Puchar Domów, najważniejsza nagroda w Wirtualnym Hogwarcie, trafił ponownie do dormitorium Gryffindoru za zdobycie 28946 punktów. W tym roku promocję do klasy drugiej otrzymało aż czternastu (!) uczniów (Dakota Kerr, Ema Darkbone, Lena DeCoursey, Vanessa Smith, Julie Cathville, Gregory Gratitude, James Thomas, Lily Eaton, Lily Ekorre, Miranda Iseki, Alexandra Sloan, Evely Fried, Marlen Cruciusx, Thorin Kamalasundari), natomiast do klasy trzeciej aż dziewięciu (!) (Adam Bein, Alan Hemmings, Katherine Preston, Matheos Eyon, Emily Thomas, Alicja Goldbird, Marceline Weden, Naija Kamalasundari, Syriusz Potter). Dyrektorzy Martell, Cathville i McCarthy rozdali łącznie dwadzieścia świadectw, w tym trzy dla absolwentów. Jeden z nich otrzymał także swoje wyniki egzaminów (George Jenkins), natomiast Tania McCarthy i Violett Moonstone musiały jeszcze zaliczyć kilka egzaminów. Sześcioro uczniów natomiast otrzymało swoje świadectwa po zaliczeniu egzaminów komisyjnych. Po oficjalnym zamknięciu XXVII roku prof. Dominique Cathville zakończyła nauczanie WoHPu, a jej miejsce zajęła prof. Alice Radcliffe.

  Opracowała: Alexandra Martell

  XXVIII rok szkolny - kwiecień - czerwiec 2015

  Po zakończeniu poprzedniego roku szkolnego swoją posadę Specjalisty ds. Rozrywki stracił prof. Rafael Weden. XXVIII rok szkolny zaczął się więc 12 kwietnia uroczystą galą. Następnego dnia rozpoczęły się zajęcia lekcyjne dla wszystkich trzech klas. Dwa tygodnie później cieszyliśmy się pierwszą zabawą szkolną, czyli Chrztem Kotów - tradycyjną imprezą, na której integrują się wszyscy uczniowie wraz ze swoimi opiekunami. Na końcu Dyrekcja przedstawiła nowych Prefektów Naczelnych - Matheosa Eyona oraz Emily Thomas. W czasie wolnym od zajęć odbyły się trzy Wypady do Hogsmeade organizowane przez dyr. Dominique Cathville (kwiecień, maj, czerwiec). Ponownie w tym roku Specjalistą ds. Kultury i Rozrywki został zaś prof. Christian Fyed. Dzięki niemu odbyło się aż siedem konkursów, w których najwięcej punktów zdobył Ravenclaw, wygrywając Puchar Konkursów. Prof. Fyed wybrał sobie czterech prefektów domów do pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia, po jednym z każdego domu. Nauczyciele organizowali także tradycyjnie olimpiady, zarówno szkolne, jak i międzyszkolne. W tym roku po raz pierwszy Mistrzem Olimpiad został uczeń Domu Orła Hoster Hightower. Po raz pierwszy od dwóch lat szkolnych udało się odnowić Szkolną Ligę Quidditcha, którą wygrał Ravenclaw, pokonując dwa pozostałe domy (drużyna Slytherinu wycofała się z rozgrywek). Szkolną Ligę Pojedynków w zaciekłej walce zwyciężył pierwszoklasista z domu Roweny Ravenclaw - Alexander Magnus. Puchar Domów, najważniejsza nagroda w Wirtualnym Hogwarcie, trafił po raz pierwszy od dziewięciu lat szkolnych do dormitorium Ravenclawu za zdobycie 41749 punktów, co jest aktualnym rekordem szkolnym. W tym roku promocję do klasy drugiej otrzymało czterech uczniów (Ginny Snape, Emily Cream, Karolina Jaskier, Lili Nagasse), natomiast do klasy trzeciej aż jedenastu (!) (Dakota Kerr, Lena DeCoursey, Vanessa Smith, Julie Cathville, Karolina Moranis, Gregory Gratitude, Isabelle Thomas, James Thomas, Miranda Iseki, Owen Harper, Marlen Cruciusx). Drugoklasistkami zostały także Ema Darkbone (brak zaliczenia jednego przedmiotu) oraz Janet Kowalska i Monika Herondale, zdając egzaminy klasyfikacyjne. Vanessa Smith w związku ze zmianami w szkolnym regulaminie nie została dopuszczona, decyzją nauczycieli, do nauki w klasie trzeciej. Dyrektorzy Martell, Cathville i McCarthy rozdali łącznie dwadzieścia trzy świadectwa, w tym aż osiem (!) dla absolwentów. Pięcioro z nich otrzymało także swoje wyniki egzaminów (Alan Hemmings, Katherine Preston, Matheos Eyon, Ayano Iseki, Emily Thomas), natomiast Adam Bein, Hoster Hightower oraz Naija Kamalasundari musieli jeszcze zaliczyć kilka egzaminów. Absolwenci objęli także nowe posady: Astronomia - prof. Hoster Hightower, Starożytne Runy - prof. Ayano Iseki, Wiedza o Magicznych Miejscach i Rytuałach - prof. Matheos Eyon, Wróżbiarstwo - prof. Naija Kamalasundari, Klub Pojedynków - prof. Katherine Preston.

  Opracowała: Alexandra Martell

  XXIX rok szkolny - wrzesień - listopad 2015

  Tegoroczne wakacje obfitowały w wiele wydarzeń. Przeprowadzono kilkanaście różnych kursów magicznych, które zakończyły się rozdaniem mnóstwa galeonów i niekiedy także dyplomów od prowadzących. Odbyły się też dwa wypady do Hogsmeade w wersji wakacyjnej - lipcowy oraz sierpniowy. Rozpoczęcie XXIX roku szkolnego miało miejsce w dniu 6 września 2015 roku w szkolnym Pubie Czarownica. Przedstawieni zostali nauczyciele oraz tegoroczni opiekunowie. Gryffindorem zajmie się nowa na tym stanowisku Lilith Findabair, Puchonów objęła świeżo upieczona absolwentka Katherine Preston, Krukonom przypadła w opiece ponownie Lonelli Weden, a Arianne Clair tradycyjnie zajęła się Ślizgonami. Już następnego dnia w poniedziałek rozpoczęły się pierwsze zajęcia, w których mogli brać udział uczniowie wszystkich trzech klas. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia odbył się Chrzest Kotów, pierwsza duża impreza szkolna, na której integruje się cała społeczność szkolna. Po zakończeniu zabaw i ślubowaniu Dyrekcja przedstawiła nowych Prefektów Naczelnych - Julie Cathville z Hufflepuffu oraz Marlen Cruciusx ze Slytherinu. W czasie wolnym od zajęć odbyły się trzy Wypady do Hogsmeade organizowane przez dyr. Dominique Cathville (wrzesień, październik, listopad). Ponownie w tym roku Specjalistą ds. Kultury i Rozrywki został zaś prof. Christian Fyed. Dzięki niemu odbyło się aż siedem konkursów, w których najwięcej punktów uzyskał Slytherin, wygrywając Puchar Konkursów. Prof. Fyed wybrał sobie czterech prefektów domów do pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia, po jednym z każdego domu (Dakota Kerr, Julie Cathville, Owen Harper oraz Marlen Cruciusx). Nauczyciele organizowali także tradycyjnie olimpiady, zarówno szkolne, jak i międzyszkolne. W tym roku po raz pierwszy Mistrzynią Olimpiad została uczennica Domu Węża Nyssa Shadow. Po jednym roku powodzenia, ponownie nie udało się utworzyć Szkolnej Ligi Quidditcha. Szkolną Ligę Pojedynków wygrał w tym roku uczeń z domu Helgi Hufflepuff - Black Sone. Puchar Domów, najważniejsza nagroda w Wirtualnym Hogwarcie, trafił po kilku latach rozłąki do gabinetu prof. Clair, opiekunki domu Salazara Slytherina za zdobycie 31826 punktów. W tym roku promocję do klasy drugiej otrzymało siedmioro uczniów (Sol Scarlet, Isabell Clocker, Luana Morrison, Francis Bolton, Hanna Moore, Izabella Montez, Nyssa Shadow), natomiast do klasy trzeciej tylko dwóch (Nathaniel Parker oraz Alexandra Sloan). Drugoklasistkami zostali także Grace Jones, Julia Radcliffe i Hao Diethel, zdając egzaminy klasyfikacyjne. Dyrektorki Martell i Cathville rozdały łącznie piętnaście świadectw, w tym aż sześć dla absolwentów. Troje z nich otrzymało także swoje wyniki egzaminów (Lena DeCoursey, James Thomas, Marlen Cruciusx), natomiast Julie Cathville, Miranda Iseki oraz Owen Harper musieli jeszcze zaliczyć kilka egzaminów. Absolwenci objęli także nowe posady: Czarna Magia - prof. Marlen Cruciusx, Eliksiry - prof. Julie Cathville, Obrona przed Czarną Magią - prof. James Thomas, Starożytne Runy - prof. Miranda Iseki. Mury naszej szkoły opuściły niestety prof. Arianne Clair, prof. Lilith Findabair, prof. Lonelli Weden oraz prof. Ayano Iseki.

  Opracowała: Alexandra Martell

  XXX rok szkolny - styczeń - marzec 2016

  Przed rozpoczęciem kolejnego roku trwała kilkutygodniowa przerwa. Nasza szkoła zatrudniła aż trzech absolwentów: Julie Cathville, Marlen Cruciusx oraz Jamesa Thomasa. W czasie przerwy został zorganizowany Międzyszkolny Zimowy Turniej razem z Argo Magic School, w którym na podium znaleźli się: Lilith Martell-Grey (AMS), Nyssa Shadow (WH) oraz Aaron Armitage (WH). Z inicjatywy Dyrekcji oraz Christiana Fyeda została zorganizowana Wigilia Wirtualnego Hogwartu, na której wspólnie wręczyliśmy sobie prezenty. Dwa tygodnie po rozpoczęciu odbył się Chrzest Kotów - tradycyjna impreza, integrująca uczniów ze swoimi opiekunami. Na końcu Dyrekcja mianowała Prefektów Naczelnych - Sol Scarlet oraz Nyssę Shadow. W czasie wolnym od zajęć odbyły się trzy wypady do Hogsmeade, których organizacją zajęła się dyr. Dominique Cathville (styczeń, luty, marzec), jednak w czasie przerwy miał także miejsce wypad grudniowy. W międzyczasie ze szkoły musieli odejść: prof. Jasper McCarthy, prof. Miranda Iseki oraz prof. Matheos Eyon. Zajęcia z OnMS-u z klasą II poprowadziła prof. Julie Cathville, natomiast klasą III zajęła się prof. Alexandra Martell. Zajęciami z WoMMiR-u zajęła się prof. Katherine Preston. Na katedrę Starożytnych Run powrócił prof. Marcin Moranis. Ponownie z tym roku szkolnym Specjalistą ds. Kultury i Rozrywki został prof. Christian Fyed. Tym razem odbyła się Szkolna Liga Quidditcha, której zwycięzcą został Slytherin. Szkolną Ligę Pojedynków zwyciężył drugoklasista z domu Roweny Ravenclaw - Hao Diethel. Najważniejsza nagroda w całym roku szkolnym, Puchar Domów, trafiła do Slytherinu, który zdobył 20263 punktów. Promocję do klasy drugiej otrzymało pięciu uczniów: Ami Suzuki, Narcyza Lestrange, Yuno Reiter, Lyon Fullbuster oraz Paula Whiteowl. Natomiast promocję do klasy trzeciej otrzymało siedmiu uczniów: Isabell Clocker, Rafael Weden, Hao Diethel, Lili Nagasse, Valerie Prewett, Hanna Moore oraz Nyssa Shadow. Klasa trzecia nie popisała się taką frekwencją, ponieważ absolwentkami zostały tylko dwie osoby: Karolina Moranis i Alexandra Sloan. Panna Sloan odebrała również wyniki egzaminów. Troje uczniów w czasie trwania przerwy zdawało egzaminy klasyfikacyjne: Lyon Fullbuster, Paula Whiteowl oraz Valerie Prewett. Udało im się otrzymać promocję do klasy drugiej lub klasy trzeciej. Po XXX roku szkolnym mury szkoły opuściła prof. Julie Cathville, której miejsce zajęli prof. Alan Hemmings oraz prof. Krzysiek Kot. Nastąpiła zamiana przedmiotów: prof. Alexandra Sloan została nowym nauczycielem Starożytnych Run, a prof. Marcin Moranis objął katedrę WoMMiR-u. Nowym nauczycielem OnMS została prof. Anastazja Rose.

  Opracowała: Dominique Cathville

  XXXI rok szkolny - kwiecień - czerwiec 2016

  Przed rozpoczęciem kolejnego roku trwała dwutygodniowa przerwa. Nasza szkoła zatrudniła jedną absolwentkę: Alexandrę Sloan. Dwa tygodnie po rozpoczęciu odbył się Chrzest Kotów - tradycyjna impreza, integrująca uczniów ze swoimi opiekunami. Na końcu Dyrekcja mianowała Prefektów Naczelnych - Rafaela Wedena oraz Nyssę Shadow. W czasie wolnym od zajęć odbyły się trzy wypady do Hogsmeade, których organizacją zajęła się dyr. Dominique Cathville (kwiecień, maj, czerwiec). Ponownie w tym roku szkolnym Specjalistą ds. Kultury i Rozrywki został prof. Christian Fyed. Tym razem nie odbyła się Szkolna Liga Quidditcha. Szkolną Ligę Pojedynków zwyciężyła pierwszoklasistka z domu Salazara Slytherina - Leila McKinley ale nagrodę uznania od prof. Katherine Preston otrzymała także pierwszoklasistka z domu Roweny Ravenclaw - Ava Leed. Najważniejsza nagroda w całym roku szkolnym, Puchar Domów, trafiła do Slytherinu, który zdobył 14755 punktów. Promocję do klasy drugiej otrzymało trzech uczniów: Tamias McEvoy, Ava Leed oraz Leila McKinley. Promocję do klasy trzeciej otrzymało również trzech uczniów: Sol Scarlet, Miranda Iseki i Narcyza Lestrange. Absolwentami zostały tylko trzy osoby: Nyssa Shadow, Valerie Prewett oraz Rafael Weden. Tylko Valerie odebrała swoje wyniki egzaminów nieco później. Troje uczniów w czasie trwania przerwy zdawało egzaminy klasyfikacyjne: David Triddle, Ami Suzuki oraz Lyon Fullbuster. Udało im się otrzymać promocję do klasy drugiej lub klasy trzeciej. W tym roku na zasłużoną emeryturę przeszłą ówczesna dyrekcja: dyr. Alexandra Martell oraz dyr. Dominique Cathville. Na swoich zastępców mianowały prof. Marlen Cruciusx oraz prof. Jamesa Thomasa. Prócz dotychczasowej dyrekcji po XXXI roku szkolnym mury szkoły opuścili: profesor Christian Fyed, profesor Marcin Moranis, oraz profesor Anastazja Rose. W związku z posiadaniem dużej ilości minusów w Rankingu Nauczycieli profesor Alice Radcliffe również opuściła mury Wirtualnego Hogwartu. Nastąpiła zamiana przedmiotów: prof. James Thomas został nowym nauczycielem Historii Magii. Katedrę Eliksirów objęli natomiast prof. Krzysiek Kot oraz prof. Alan Moonstone, natomiast nauczaniem Transmutacji zajęła się prof. Nyssa Shadow

  Opracowała: Marlen Cruciusx

  XXXII rok szkolny - wrzesień - listopad 2016

  Tegoroczne wakacje w naszej szkole zostały zorganizowane Wakacje z WH. Zgłoszeni uczniowie jak i nauczyciele zostali podzieleni na trzy drużyny – Bordowych, Turkusowych oraz Fioletowych. Przez sześć tygodni w szkole odbywały się kursy oraz wykłady. Odbyły się też dwa wypady do Hogsmeade w wersji wakacyjnej - lipcowy oraz sierpniowy. Podczas Wakacji z WH odbyła się również Wakacyjna Liga Quidditcha, którą wygrała drużyna Fioletowych. Wakacyjny Klub Pojedynków zwyciężyła Leila McKinley z drużyny Bordowych. Przez całe Wakacje uczestnicy mieli szansę zbierać galeony, które były notowane w Rankingu Galeonów. Przez sześć tygodni najwięcej galeonów, bo aż 3381 zdobyła Naija Kamalsundari (fioletowi). Tuż za nią, z ilością 3314 galeonów była Leila McKinley (bordowi). Trzeci na podium stanął David Triddle (fioletowi) z sumą 2541 galeonów. W te Wakacje również został przyznany dyplom dla najaktywniejszego ucznia podczas kursów, a zdobyła go Daniela Granger (bordowi), która podczas zajęć zdobyła aż 1266 punktów. Na zakończenie wakacji odbył się również międzyszkolny Bal Wakacyjny. Podczas Wakacji dyrekcja postanowiła również wprowadzić do szkoły Smokologię, a na stanowisko nauczyciela tego przedmiotu zgłosiła się May Momente. Po licznych castingach profesorem Latania został Seth Goolway. Rozpoczęcie XXXII roku szkolnego miało miejsce w dniu 4 września 2016 roku w szkolnym Pubie Czarownica. . W związku z odejściem ze stanowiska dyrektora Jamesa Thomasa, nową wicedyrektorką została Nyssa Shadow Przedstawieni zostali także nauczyciele oraz tegoroczni opiekunowie. Gryffindorem zajmie się ponownie Martin McCarthy, a Puchonami Krzysiek Kot, Krukonom przypadła w opiece Agatha Thomas, a Nyssa Shadow zajęła się Ślizgonami. Już następnego dnia w poniedziałek rozpoczęły się pierwsze zajęcia, w których mogli brać udział uczniowie wszystkich trzech klas. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia odbył się Chrzest Kotów, pierwsza duża impreza szkolna, na której integruje się cała społeczność szkolna. Po zakończeniu zabaw i ślubowaniu Dyrekcja przedstawiła nowych Prefektów Naczelnych – Sol Scarlet z Gryffindoru oraz Leilę McKinley ze Slytherinu. W czasie wolnym od zajęć odbyły się trzy Wypady do Hogsmeade organizowane przez dyr. Nyssę Shadow (wrzesień, październik, listopad). W tym roku Specjalistą ds. Kultury i Rozrywki została zaś prof. Nyssa Shadow. Dzięki niej odbyło się aż siedem konkursów, w których najwięcej punktów uzyskał Hufflepuff, wygrywając Puchar Konkursów. Prof. Shadow wybrała sobie czterech prefektów domów do pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia, po jednym z każdego domu (Sol Scarlet, Ami Suzuki, Hao Diethel oraz Leila McKinley). Nauczyciele organizowali także tradycyjnie olimpiady, zarówno szkolne, jak i międzyszkolne. W tym roku po raz pierwszy Mistrzynią Olimpiad została uczennica Domu Węża Leila McKinley. Po jednym roku powodzenia, ponownie nie udało się utworzyć Szkolnej Ligi Quidditcha. Szkolną Ligę Pojedynków wygrała w tym roku uczennica z domu Salazara Slytherina – Leila McKinley. Puchar Domów, najważniejsza nagroda w Wirtualnym Hogwarcie, trafił ponownie do gabinetu prof. Shadow, opiekunki domu Salazara Slytherina za zdobycie 11681 punktów. W tym roku promocję do klasy drugiej otrzymało czworo uczniów (Idrial Pottet, Ginny Luna, Alex Burkes oraz Meg Kenez), natomiast do klasy trzeciej tylko dwóch (David Triddle oraz Leila McKinley). Dyrektorki Cruciusx oraz Shadow rozdały łącznie osiem świadectw, w tym dwa dla uczniów klasy trzeciej. Jedna z nich otrzymała także swoje wyniki egzaminów (Narcyza Lestrange), natomiast Sol Scarlet nie podeszła do egzaminów. Mury naszej szkoły opuścili niestety prof. Jasper McCarthy, prof. Seth Goolway, prof. May Momente. Prof. Alexandra Sloan zostawiła Starożytne Runy na rzecz Latania, a jej posadę objęła Patrycja Whiteowl. Nowym nauczycielem Smokologii została prof. Kathleen Black, a od teraz Obrony przed Czarną Magią nauczać będzie prof. Alexander Blackowl. Nyssa Shadow awansowała z posady wicedyrektora na dyrektora.

  Opracowała: Marlen Cruciusx

  XXXIII rok szkolny - styczeń - marzec 2017

  Rozpoczęcie XXXIII roku szkolnego było poprzedzone grudniową przerwą. Nie był to jednak miesiąc podczas którego nic się nie działo. Przeciwnie. Był to miesiąc pełny różnych konkursów, gościnnych wykładów oraz sportowych emocji dzięki zorganizowanej Lidze Pojedynków. Każdy mógł zatem znaleźć coś dla siebie i wypocząć w odpowiedni dla niego sposób. Rozpoczęcie roku odbyło się ósmego stycznia. Tradycyjnie na samym początku zostały ogłoszone najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku. Uczniowie zostali zapoznani z profesorami, z którymi od tej pory przyszło im spotykać się przez kolejne trzy miesiące. Zostali również przedstawieni opiekunowie domów. I tak opiekunem Gryffindoru po raz kolejny został prof. McCarthy, opieka nad domem Helgi Hufflepuff przypadła prof. Preston, głową Krukonów została prof. A. Thomas, natomiast Ślizgoni po raz pierwszy znaleźli się pod skrzydłami prof. V. Moonstone. Niewiele później, bo czternastego stycznia, odbył się Wieczorek Zapoznawczy. Uczniowie mieli miemałą okazję, aby się lepiej poznać i zintegrować dzięki przygotowanym zabawom. W drugim tygodniu miesiąca odbyło się tradycyjne święto – Chrzest Kotów, dzięki któremu studenci szkoły mieli szansę zaprezentować się na forum szkoły, aby finalnie złożyć przysięgę pierwszoklasisty. Cały event był przeplatany rozmaitymi konkurencjami, za które były przyznawane punkty. Pierwszy w rankingu uplasował się Slytherin, zdobywając 112 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Gryffindor z liczbą punktów równą 107. Jeszcze jedno miejsce na podium zajął dom Helgi Hufflepuff, zdobywając 96 punktów. Czwarte miejsce przypadło Krukonom; zdobyli oni 87 punktów. Wydarzenie Chrztu Kotów było swoistym preludium do masy innych eventów, bowiem końcówka miesiąca obfitowała w rozmaite wydarzenia: publikacja 130 numeru szkolnej gazetki ‘’Kleks’’ (23.01), styczniowy wypad do Hogsmeade (28.01), zabawy zorganizowane przez Prefektów Naczelnych (29.01) oraz trzydziesty Dzień z Kleksem (29.01). Kolejny miesiąc nie był w niczym gorszy od poprzedniego. Już w pierwszym tygodniu ukazał się 131 numer ‘’Kleksa (06.02), aby niecały tydzień później (11.02) społeczność szkoły była zaproszona na trzydziesty pierwszy Dzień z Kleksem. Luty to również Święto Zakochanych. W Wirtualnym Hogwarcie odbyła się (19.02) szkolna impreza walentynkowa o wdzięcznej nazwie: WHALEntynki. Organizacją eventu zajął się niezawodny duet McCarthy & Kot. Głównym motywem wydarzenia była wielorybia miłość. Pod koniec miesiąca, bo dwudziestego piątego dnia, drzwi Hogsmeade otworzyły się na nowo, dając okazję do zdobycia góry galeonów. Dzień później odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany przez Prefektów Naczelnych (David Triddle, James Smith). Ukazał się również 132 numer ‘’Kleksa’’. W pierwszym dwóch tygodniach marca odbył się (11.03) mecz towarzyski ze Szkołą Magii i Czarodziejstwa Winsford. Spotkanie okazało się być zwycięskie, bowiem to nasza szkoła zdobyła 470 punktów, rywale natomiast – 320. Pod koniec miesiąca (20-25.03) Wirtualny Hogwart uczestniczył w Tygodniu Założycieli zorganizowanym przez Argo Magic School. Na początku kwietnia (02.04) społeczność szkoły spotkała się ponownie w Pubie Czarownica, aby – tym razem – świętować zakończenie roku. Najważniejsza nagroda, czyli Puchar Domów, przypadła Hufflepuffowi. Zdobyli oni łącznie 13 516 punktów. Uczniami, którzy odznaczyli się najwyższą aktywnością w poszczególnych domach, byli: Ginny Luna (G), David Triddle (H), James Smith (R) oraz Lian Kengsley (S). Absolwentem szkoły został David Triddle. Mistrzem Pojedynków okazał się Lian Kengsley, natomiast Mistrzem Olimpiad - David Triddle. Domem, który odnzaczył się największą aktywnością w rozmaitych konkursach, był Hufflepuff. Trójka nauczycieli zdobyła Nagrody Dyrektora: Hoster Hightower, Alan Moonstone oraz Krzysiek Kot. Alexandra Sloan, Reny Boursier, Valerie Prewett oraz Marlen Cruciusx zrezygnowali z nauczania. Nyssa Shadow zrezygnowała z funikcji dyrektora Wirtualnego Hogwartu. Naija Kamalasundari awansowała na stanowisko głównego dyrektora, zaś Agatha Thomas została ogłoszona nowym wicedyrektorem.

  Opracowali: Martin McCarthy & Kayla Eulalia Morra

  XXXIV rok szkolny - kwiecień - lipiec 2017

  Wakacyjna przerwa nie trwała długo, bo raptem dwa tygodnie. Społeczność szkoły spotkała się szesnastego kwietnia w Pubie Czarownica, aby w uroczysty sposób zaakcentować rozpoczęcie XXXIV roku szkolnego. Jak zwykle ceremonia rozpoczęcia była podzielona na dwie części: oficjalną i nieoficjalną. W części oficjalnej uczniowie poznali swoich profesorów oraz opiekunów. Opieka nad domem Godryka Gryffindora ponownie przypadła prof. McCarthy’emu, Krukoni znaleźli się pod skrzydłami prof. Collotye, prof. Preston ponownie objęła funkcję opiekunki domu Helgi Hufflepuff, natomiast prof. V. Moonstone pozostała na stanowisku opiekuna domu Salazara. Kilka dni później odbyło się zebranie integracyjne (23.04), które było swoistym preludium do właściwego wydarzenia (30.04) – Chrztu Kotów. Zanim jednak pierwszoroczni spotkali się w Wielkiej Sali, aby zmierzyć się z przygotowanymi konkurencjami, a w konsekwencji złożyć uroczyste śluby, drzwi Hogsmeade otworzyły się (29.04) po raz kolejny. W zmaganiach CK pierwsze miejsce zdobył Gryffindor (108 punktów), drugie Hufflepuff (107 punktów) ze stratą 1 punktu względem pierwszego miejsca na podium, trzecie miejsce przypadło zaś Ślizgonom (99 punktów), natomiast ostatnie – Krukonom (90 punktów). Odbyła się również IV edycja Eliksiriady, w której uczennica Paige Abney (Gryffindor) zdobyła pierwsze miejsce. Na początku maja (06.05) odbyła się III edycja Magiowizji. Wirtualny Hogwart reprezentowała Violett Moonstone (wokal/tekst) oraz Martin McCarthy (tekst/mastering). Owocem ich pracy była piosenka pt. "Kłótnia Drama", która - jak mówią sami autorzy - miała być reakcją i humorystyczną odpowiedzią na dużą liczbę psedo-gazet, które ośmieszały poszczególne placówki i osoby z nimi związane. Szkoła znalazła się na IV miejscu. Aby zaakcentować zwyczaj Lanego Poniedziałku, w Hogwarcie została zorganizowana ‘’Bitwa na wodę”. Pod koniec miesiąca odbyła się (26.05) Szkolna Olimpiada z Eliksirów, którą zwyciężyła Paige Abney (Gryffindor). Dzień później odbył się kolejny wypad do Hogsmeade – uczniowie i nauczyciele mogli zdobyć dodatkowe galeony przez udział w rozmaitych zabaw. Na początku czerwca (02.06) ze stanowiska wicedyrektora rezygnuje Agatha Thomas - jej miejsce zajmuje Alan Moonstone. Czerwiec również obfitował w różne wydarzenia: Szkolna Olimpiada z Czarnej Magii, którą zorganizował Alexander Collotye (I miejsce: James Smith, II: Lian Kengsley, III: Kirya Melania Holt), Szkolna Olimpiada z Obrony przed Czarną Magią tego samego organizatora (I miejsce: James Smith, II; Alexadra Snape, III: Kirya Melania Holt), kolejny wypad do Hogsmeade (17.06) oraz Letni Bal (25.06) zorganizowany w całości przez Prefektów Naczelnych (Kirya M. Holt oraz James Smith). Początek lipca to uroczyste zakończenie roku. W szkolnym pubie zostały przyznane nagrody za całokształt pracy dla najlepszych. Puchar Domów powrócił do Ślizgonów (11 697 punktów). Najlepszymi studentami poszczególnych domów byli: Paige Abney (G), Alexadra Snape (H), James Smith (R) oraz Kirya Melania Holt (S). Niestety, żaden uczeń nie został mianowany absolwentem szkoły. Mistrzem Klubu Pojedynków została Kirya M. Holt, natomiast Olimpiad – Paige Abney. Ravenclaw został domem, który wyróżnił się aktywnością w organizowanych konkursów (Puchar Mistrza Konkursów). Nagroda Dyrektora powędrowała do trójki nauczycieli: Alexandra Collotye, Kathleen Black oraz Violett Moonstone. Nauczyciele, którzy zrezygnowali z dalszego nauczania to: Rafael Weden oraz Lilith Findabair. Marlen Cruciusx zrezygnowała ostatecznie z funkcji dyrektora. Alana Moonstone awansował z funkcji wicedyrektora na stanowisko dyrektora głównego.

  Opracowali: Martin McCarthy &Kayla Eulalia Morra

  XXXV rok szkolny - wrzesień - listopad 2017

  Rozpoczęcie XXXV roku szkolnego było poprzedzone wakacyjną przerwą. Oprócz uczestnictwa w Wakacyjnej Szkole, uczniowie i nauczycieli mogli skorzystać z błogiego czasu odpoczynku, aby pełni energii i z uśmiechami na twarzy móc spotkać się ponownie trzeciego września w Pubie Czarownica. Uczniowie - jak zwykle - zostali zapoznani z ciałem pedagogicznym oraz swoimi opiekunami. Niezmiennie opieka nad domem Godryka Gryffindora przypadła Martinowi McCarthy'emu, Puchonami postanowił zaopiekować się Krzysiek Kot, Krukonami - Kathleen Black (Perkins Del Alpaka), natomiast Ślizgonami - Paula Rodriguez (Naija Kamalasundari). W tym roku również odbył się (09.06) Wieczorek Integracyjny, którego organizacją zajął się duet McCarthy & Kot. Oprócz okazji do wspólnej integracji, przybyli uczniowie mieli szansę zdobyć trochę galeonów oraz punktów dla swoich domów. Tydzień później (16.09) odbył się Chrzest Kotów - tradycyjne święto pierwszorocznych, podczas którego uczniowie mają okazję zaprezentować się w jak najlepszy sposób w zmaganiach międzygrupowych oraz złożyć oficjalne ślubowanie. Warto podkreślić, że był to najbardziej kontrowersyjny Chrzest Kotów w historii szkoły. Powodem, dla którego wywołał on spore zamieszanie, była bardzo niska ocena jednego z sędziów oraz wycofanie się Hufflepuffu z dalszych rozgrywek po rozstrzygnięciu wyników pierwszego zadania (tematycznej scenki). Finalnie na podium znalazł się Gryffindor (ZZZ), tuż za nim Gryffindor (XXX), trzecie miejsce zajął Ravenclaw (CCC), natomiast czwarte - Hufflepuff (VVV). Październik, oprócz trzech olimpiad, nie obfitował w wydarzenia. Olimpiadę z Wróżbiarstwa oraz Opieki nad Magicznymi Stworzeniami zwyciężyła Ema Darkbone, natomiast z Wiedzy o Magicznych Miejscach i Rytuałach - Kirya Melania Holt. Pod koniec miesiąca, bo dwudziestego trzeciego, mogliśmy zarejestrować odejście Alana Moonstona z funkcji dyrektora głównego. Jego miejsce zajął Martin McCarthy. Tydzień później (29.10) odbył się międzyszkolny Ball Halloweenowy, którego organizacją zajęła się Kayla Eulalia McCarthy, Kirya Melania Holt oraz Martin McCarthy. Zostało przygotowanych mnóstwo zabaw, muzyka na żywo (specjalnie udostępnione radio) oraz nagrody rzeczowe, które - jak wiemy - bardzo spodobały się zwycięzcom. Na początku listopada (05.11), światło dzienne ujrzał 133 numer ''Kleksa'', natomiast jedenastego listopada drzwi wioski czarodziei (Hogsmeade) ponownie otworzyły się dla społeczności szkoły, dając możliwość zdobycia góry galeonów. W międzyczasie szkoła dostała zaproszenie do kolejnego edycji Veritaserum, zimowej odsłony Magiowizji oraz Festiwalu Rubeusa Hagrida z okazji urodzin bohatera i samej placówki. Dwudziestego szóstego dnia miesiąca odbyło się uroczyste zakończenie. Puchar Domu pozostał w dormitorium Slytherinu (10 503 punktów). Najaktywniejsi uczniowie z poszczególnych domów to: Ema Darkbone (G), Rosalia Rossard (H), Nereida Wengs (R) oraz Kirya Melania Holt (S). Mistrzem Klubu Pojedynków została Kayla Eulalia McCarthy, natomiast Olimpiad - Ema Darkbone. Gryffindor okazał się być domem, który angażował się najaktywniej w przygotowanych konkursach. Niestety, Nagroda Dyrektora nie została przyznana. Szkoła zarejestrowała dwóch absolwentów: James Smith oraz Kirya Melania Holt. Promocje do klasy drugiej otrzymała trójka uczniów (Kayla Eulalia McCarthy, Lavender Cooper oraz Nereida Wengs), natomiast do klasy trzeciej dwójka studentów (Ginny Luna i Jaim Eilhart). Oprócz cyklicznych odejść nauczycieli w ciągu roku szkolnego (Alan Moonstone, Alexander Collotye, Patrycja Whiteowl, Paula Rodriguez, Violett Moonstone, Kathleen Black, Emily Thomas) z nauczania zrezygnowali: Sandra Green oraz Christian Fyed.

  Opracował: Martin McCarthy

  XXXVI rok szkolny - styczeń - kwiecień 2018

  Rozpoczęcie XXXVI roku szkolnego zostało poprzedzone grudniową przerwą. Był to czas, w którym społeczność szkoły mogła wziąć udział w przygotowanych zabaw oraz uczestniczyć w gościnnych wykładach, które zostały przygotowane przez najlepszych nauczycieli w swojej dziedzinie. Nie zabrkało również sporotowych zmagań. Dzięki zajęciom Klubu Pojedynków uczniowie mieli okazję doskonalić swój warsztat zaklęć ofensywnych, natomiast zorganizowane mecze Zimowej Ligi Quidditcha pozwolił wszystkim – po długiej przerwie – przypomnieć sobie piękno tego sportu. Zmierzyły się ze sobą dwie drużyny: Drużyna Alexy i Drużyna Martina. Ligę zwyciężyła ta druga, zdobywając 620 punktów (Drużyna Alexy zdobyła 500). Projekt ‘’Zimy z WH’’ został uwieńczony Szkolną Wigilią. Przybyli goście mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanych zabawach, świątecznej loterii z nagrodami lub wspólnym strojeniu choinki. Całość została dopełniona muzyką na żywo z możliwością składania sobie życzeń na antenie. Na uczestników ‘’Wigilii’’ czekała również niespodzianka – nowa odsłona szkoły, która została przygotowana przez szkolnego grafika – Kaylę Eulalię Morrę. Cały projekt koordynował webmaster – Xeme Werdyen, natomiast Alexandra Martell służyła swoją pomocą i doświadczeniem na każdej płaszczyźnie przygotowań. Grudzień to również IV edycja Magiowizji. Wirtualny Hogwart był reprezentowany przez Kaylę Eulalię Morrę oraz Jaima Eilharta – wykonali oni piosenkę pod tytułem ‘’Miłość w WH’’ i zajęli 1 MIEJSCE. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły, ponieważ od początku trwania konkursu Magiowizji, WH jedynie oscylowało wokół pierwszego miejsca. Z nocy 31 grudnia na 1 stycznia został zorganizowany ‘’Sylwester z ŚM’’, którego pomysłodawcą była Szkoła Magii i Czarodziejstwa Winsford. Ten spontaniczny projekt miał zachęcić tych, którzy nie mieli konkretnych planów sylwesterowych, do wspólnej integracji na czacie oraz komunikatorze głoswym Discord. Dzień przed rozpoczęciem XXXVI roku szkolnego, został otworzony Magiczny Obóz. Głównymi organizatorami i koordynatorami projektu byli: Ann Riddley oraz Chaz Riley. Zaproszone szkoły miały okazję brać udział w interkatywnej grze, polegającej na podejmowaniu serii wyborów, mogących przynieść nagrodę lub… niekoniecznie. Zwieńczeniem każdego tygodnia zmagań było ognisko – okazja do wspólnej integracji między szkołami, zapoznania się z podsumowaniem oraz zdobyciu kolejnych nagród pieniężnych. Dwa tygodnie później, bo 14 lutego, odbyło się rozpoczęcie XXXVI roku szkolnego. Na uroczystej inauguracji zostali przedstawieni profesorowie oraz opiekunowie domów. Warto podkreślić, że kadrę pedagogiczną zasiliło wielu nowych-starych profesorów, m.in. prof. Piotr McGorlski (Mugoloznawstwo), prof. Jasper McCarthy (OpCM), prof. Beauty Barea (OnMS) czy prof. Ann Riddley (Eliksiry). W kwestii opiekunów - Gryffindor znalazł się pod opieką prof. Barea’y, Hufflepuff został przygarnięty przez prof. Wedena, Krukoni znaleźli się pod skrzydłami prof. Smith’a, natomiast mamą Ślizgonów została prof. Holt. Po dwóch tygodoniach szkolnej nauki, społeczność szkoły spotkała się w Wielkiej Sali, aby móc oglądać zmagania domów podczas XIX Chrztu Kotów. Jak zwykle nasi pierwszoroczniacy musiali zmierzyć się w trzech konkurencjach, za które otrzymywali odpowiednią liczbę punktów. W tym roku najlepszy okazał się Ravenclaw (108), tuż za nimi Slytherin (96), kolejne miejsce na podium dzielił Hufflepuff (94), natomiast Gryffindor (87) okazał się być ostatni, ale w ogóle nie gorszy od swoich poprzedników. Pod koniec miesiąca (27.01) został zorganizowany styczniowy wypad do Hogsmeade – wioska czarodziei na nowo otworzyła się dla przybyłych gości, dając szansę na zdobycie kilku galeonów przy wspólnej zabawie. Początek lutego (03.02) to również XXXIV Dzień z Kleksem – kolejna okazja na zasilienia swoich skrytek w banku. Dzień później (04.02) odbyła się piąta edycja ‘’Mola Książkowego’’ – warto podkreślić, że prof. Kamalasundari zdobyła 3 miejsce. Kolejne tygodnie przyniosły naszym uczniom możliwość zmierzenia się w olimpiadzie z OnMS (13.02) oraz CM (24.02). Pierwsze miejsca zostały zdobyte przez – odpowiednio – Nereidę Wengs (Ravenclaw) oraz Lavender Cooper (Hufflepuff). Tego samego dnia, bo 24.02, odbył się również lutowy wypad do Hogsmeade – wioska czarodziei otworzyła się ponownie dla naszych uczniów i nauczycieli, dając możliwość zasilenia swoich skrytek w Banku przez czynny udział w rozmaitych grach i zabawach. Dzień później (25.02) odbył się I etap Turnieju Domów. Jak sugeruje nazwa – były to zmagania pomiędzy uczniami poszczególnych domów. Z każdej klasy danego domu został wyłoniony jeden reprezentant, następnie każdemu domowi został przypisany przedmiot, z którym będzie on [dom] od tej pory związany. Pierwszy etap zwyciężył Slytherin, bowiem to oni poradzili sobie z wykonaniem przygotowanych łamigłówek najszybciej. Pomysłodawcą eventu była Kayla Eulalia Morra. Początek marca również obfitował w mastę wydarzeń: Magiczna Maskarada połączona z mafią (09.03), bal oraz olimpiada z WoHP, którą wygrała Sophie Fitz (Ravenclaw) (10.03), sukces Sophie Fitz (Ravenclaw) w olimpiadzie z Zielarstwa „Skaczący Muchomor” (11.03) oraz II etap Turnieju Domów (11.03), który zwyciężył Hufflepuff. W dniach 10.03 – 11.03 odbyła się tzw. ‘’Bitwa na Śnieżki”, którą zwyciężyła Aurell Coral (Ravenclaw) oraz Sophie Fitz (Ravenclaw). Tydzień później (18.03) odbył się mecz pomiędzy uczniami i nauczycielami; zwyciężyli nauczyciele. Wirtualny Hogwart został zaproszony również do wzięcia udziału w tygodniu mafii (24.03-31.03). Koniec miesiąca to również towarzyski mecz pomiędzy drużyną A i B (24.04), który wygrała drużyna B. Dzień później (25.03) odbył się kolejny Dzień z Kleksem (25.03). Tradycyjnie, drzwi redakcji zostały otwarte dla wszystkich, dając możliwość zdobycia góry galeonów. Zwieńczeniem marca był znany wszystkim Wypad do Hogsmeade (31.03). Początek kwietnia (02.04) rozpoczął się Balem Rocznicowym z ramienia Akademii Magii Ramesville, w którym Wirtualny Hogwart wziął chętnie udział. Nasza szkoła wzięła również udział w Międzyszkolnej Olimpiadzie z Zaklęć „Abrakdabra” (08.04). Tego samego dnia odbyło się uroczyste Zakończenie XXXVI Roku Szkolnego. Promocję do klasy drugiej uzyskały trzy Krukonki: Aurell Coral, Aurora Fly oraz Sophie Fitz. Promocję do klasy trzeciej uzyskała Lavender Cooper (Hufflepuff), natomiast abolwentem została wychowanka domu Godryka Gryffindora – Ginny Comello. Najlepsi uczniowie z poszczególnych domów to: Ginny Comello (Gryffindor), Lavender Cooper (Hufflepuff), Sophie Fitz (Ravenclaw) oraz Patrycja Malfoy (Slytherin). Nagrody Dyrekcji trafiły do prof. Arianne Clair, prof. Kiryi Melanii Holt oraz prof. Kayli Eulalii Morry. Mury naszej szkoły opuściło kilku fantastycznych pedagogów: profesor Kayla Eulalia Morra, profesor Hoster Hightower, profesor Katherine Preston, profesor Kirya Melania Holt, profesor Ann Riddley, profesor Chaz Riley oraz profesor Nicolas Wand..

  Opracował: Martin McCarthy

  18:00-21:00

  Numerologia

  wh_wieza_polnocna

  18:00-21:00

  Numerologia

  wh_wieza_polnocna

  18:00-21:00

  Numerologia

  wh_wieza_polnocna

  Najlepsi uczniowie:

  Sunniva Sorensen 2563 pkt
  Helen Carter 1361 pkt
  Elizabeth Pulze 1083 pkt
  Nicolas Cane 792 pkt
  Jane Smartowl 670 pkt

  Opiekun: prof. Sophie Fitz

  Prefekt: Elizabeth Pulze

  Prefekt: Helen Carter

  Kapitan: -

  Specjalista: -

  Prefekt naczelny: Sunniva Sorensen


  zobacz więcej

  Najlepsi uczniowie:

  Suzanne Grades 2663 pkt
  Cierra Rhodes 1902 pkt
  Blair Salvatore 1788 pkt
  Merica McGreen 1074 pkt
  Iwan Nikitowicz 738 pkt

  Opiekun: prof. Ivy Sparks

  Prefekt: Blair Salvatore

  Prefekt: Cierra Rhodes

  Kapitan: -

  Specjalista: -

  Prefekt naczelny: Suzanne Grades


  zobacz więcej

   Najnowszy numer Kleksa już we wrześniu!

   Red. naczelny: Sophie Fitz

   Sowa: redakcja.kleks@gmail.com

   Nabór: OTWARTY


   zobacz więcej

   © 2005-2019 Dyrekcja i Zarząd WH. Wszelkie prawa zastrzeżone

   Designed&Developed: Xeme Graphics: Kayla Content: Społeczność WH

    Nasza strona korzysta z ciasteczek, ale takich bez masła, bo podrożało.